Колонка редактора
Це коней на переправі не міняють, а віслюків можна й потрібно – за цим принципом черкащани заповзято голосували 28 жовтня. Але... лише за партійними списками – тут все було чітко за переконаннями і за тим, як совість велить. Якщо потім десь щось підтасовували – то це вже не вина виборців, а гріх тих, хто цим займався. Втім, той, хто чинить підтасовки, зазвичай розраховує меркантильно: мовляв, доки настане час на тому світі приземлити свою "п’яту точку" на розпечену пекельну сковорідку, то в цьому житті ще можна буде посидіти у теплому кріслі з максимальним набором райських насолод...
У ревматизм і в справжнє кохання не вірять до першого нападу. І одне й друге було у ситуації з "дутими" рейтингами партії влади і дійсною картиною волевиявлення виборців на Черкащині: у рейтингах малювали любов до "покращень", а в цей час тихенько підкрадався ревматизм. А з ревматизмом вже наче і не до любові стало...
Народна мудрість стверджує: коли доля ставить палиці в колеса, ламаються лише непотрібні спиці. Чи справді це так? За результатами виборів з "колеса" влади в Черкасах вже повилітали перші "спиці". Скажімо, заступник губернатора області Олександр Головко подався у науку. А ще зовсім недавно був абсолютно реальним претендентом у нардепи. І став би ним, якби його раптом не посунули – та так, що й коментувати нічого не захотілося...
Немає на що скаржитися багатьом з опозиціонерів – практично про них сказав колись знаменитий ковбой зі штату Оклахома Вілл Роджерс: "Навіть якщо ви на правильному шляху, вас задавлять, якщо ви будете просто сидіти на дорозі". Дехто просидів на узбіччі виборчих перегонів, і його справді банально "задавили"...
Схоже, красиво виграє один-єдиний опозиціонер – Микола Булатецький. Буду радий тій миті, коли він отримає мандат депутата, бо це стане логічною винагородою для справжнього і щирого "борця барикад", який діяв, як великий Чингісхан заповідав: "Боїшся – не роби, робиш – не бійся!" Втім, давнє знайомство дозволяє мені, як виборцю, нагадати Миколі Івановичу, що істинний джентльмен ніколи не зробить зауваження жінці, яка неправильно несе залізничну шпалу. А його опонентка по округу, Валентина Жуковська, саме у ролі "жінки зі шпалою" і була, коли отримала місію боротьби за мандат від буйного міста над Дніпром. Принагідно маю зазначити: Булатецькому пощастило, бо на відміну від "лобів", які перли по інших округах, як танки, намотуючи на гусениці опонентів, Жуковська – таки інтелігентна і витончена жінка...
Занадто довго черкащанам тиснули на пружину терпіння, забуваючи, що це – земля тих, хто любить волю, рідну мову і власну історію. Цього разу пружина терпіння розпрямилася, боляче вдаривши по рейтингу партій, які з цим гралися, і піднявши рейтинг "Свободи". Не тому, що хтось вважає Тягнибока ангелом, а тому, що змушені шукати реальну противагу відвертій зневазі до українського. Ще одну пружину затисли вкрай у Каневі, де страшенно не хочеться пропускати до Верховної Ради опозиційного Даценка. Напруга в місті, де ніяк не можуть чесно порахувати голоси виборців, сягнула максимуму.
А що в економіці? Представники малого і середнього бізнесу знають: не так складно йти шляхом до процвітання, як складно позбутися нав’язливої опіки "даішників", які роблять вигляд, що регулюють рух на цьому шляху. Ще трохи – і невеселий ефект пружини, яка розпрямилася, може мати курс валют, який "бренькне" по економіці і кишенях "пересічних" українців. Бо навряд чи минуть безслідно виплати, які "умаслювали" виборців з числа пенсіонерів і бюджетників. Подальше "покращення" може початися з чистого аркуша. Ось тільки замінять рулон – і вперед...
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Коли Бог посилає вітер, треба піднімати парус..."