![Нардепи приїхали відстоювати вибір канівчан](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/30502.jpg)
Результат виборів по 197-ому мажоритарному округу, так званому Канівському, обіцяє стати сенсацією – за попередніми даними, олігарха-самовисуванця Богдана Губського перемагає опозиціонер Леонід Даценко.
Говорячи про перемогу свого кандидата, представники опозиції оперують цифрами паралельного підрахунку голосів з усіх дільниць. Богдан Губський спирається на неповні дані Центральної виборчої комісії...
Ситуація на виборчому округу набула справді драматичного змісту вже зранку 29 жовтня. На сайт Центральної виборчої комісії перестали надходити дані про результати голосування на цьому округу. Перші дані про голосування надійшли у ЦВК о першій ночі. До 14 години 45 хвилин 29 жовтня було опрацьовано і передано ЦВК лише 1,36% бюлетенів, у той час, як у більшості регіонів України цей показник становив близько 40%.
За попередніми підрахунками голосів, в одномандатному виборчому окрузі з відривом у 4923 голоси перемагає свого найближчого опонента Богдана Губського представник від опозиції Леонід Даценко. Згідно з даними опозиції, їх висуванця підтримало 33,79% виборців округу. Насправді на сайті ЦВК ще й увечері 30 жовтня значилося прізвище Губського.
Ця ситуація насторожила громаду Канева, і представники опозиційних сил повідомили про цю дивну ситуацію народним депутатам, нашим землякам Миколі Томенку і Анатолію Гриценку. О третій годині дня 29 жовтня вони прибули до Канева, разом з Леонідом Даценком зустрілися з керівництвом і членами ОВК. Проте у той час голови окружної комісії Неоніли Левченко не було на місці. Її телефон не відповідав. Народні депутати побували у комп’ютерному центрі, звідки мали б передаватися дані на сайт ЦВК. Застали на робочому місці лише одного комп’ютерника. Інший, як пояснили, не витримав напруги і пішов відпочити. Насправді на цей момент до ЦВК було передано лише результати 1,36% голосів виборців.
Микола Томенко, Анатолій Гриценко і Леонід Даценко провели прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ і пояснили свою позицію.
– Це єдиний в Україні округ, де опрацьовано один відсоток голосів виборців. Наразі ми розцінюємо діяльність комп’ютерної групи як злочинне угрупування, адже працівники не виконують покладених на них обов’язків. Помічено, що затягування із підрахунком голосів відбувається там, де перемагає представник від опозиції. Це характерно, зокрема і для Києва та Київської області, – заявив Микола Томенко.
– Хочу попередити, що за незаконні дії, які наразі ми побачили у цій окружній виборчій комісії, винним загрожує шість років в’язниці. Якщо не буде працювати комп’ютерна група, це буде перша дільниця, яка піде під суд. Це було останнє попередження, – зазначив Анатолій Гриценко. – Хочу подякувати нашим землякам за правильний вибір і запевнити, що ми не дамо вкрасти жодного голосу.
Увечері 30 жовтня стало відомо, що до Києва приїхав журналіст і народний депутат Андрій Шевченко, який зробив, за його словами, "прямий телерепортаж про фальшування виборів у Каневі" для "5 каналу".
А близько 20 години ситуація стала ще напруженішою: невідомі міцні хлопці, представившись журналістами однієї з місцевих газет, розпочали справжній штурм окружкому. Коли завершувалася верстка цього номера, правоохоронці та представники опозиції намагалися зберегти громадський правопорядок поблизу ОВК.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нардепи приїхали відстоювати вибір канівчан"