![Справу тещі Колесніченка направили на новий розгляд](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/30185.jpg)
Апеляційний суд Черкаської області 17 жовтня частково задовольнив апеляційну скаргу Ганни Хрущ, скасував рішення Звенигородського районного суду, який визнав тещу народного депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка Валентину Македон невинною, і направив справу на новий розгляд до Звенигородський райсуд.
Про це повідомив кореспонденту УНІАН лідер організації "Ніхто, крім нас" міста Тальне, правозахисник, представник потерпілої Ганни Хрущ на громадських засадах Михайло Алтунін.
"Ми задоволені, що з цього цинічного справі частково наші вимоги задоволені. Фактично, родичка політика Вадима Колесніченка здійснила замах на життя своєї підлеглої Ганни Хрущ і в 2007 році була визнана винною, але після перемоги Віктора Януковича в 2010 році була визнана невинною і отримала компенсацію від держави", – сказав він.
У той же час, за словами захисника, апеляційний суд "лише частково задовольнив вимоги потерпілої, хоча міг би задовольнити всі наші вимоги. Вважаю, що судді хоч частково винесли справедливе рішення".
Алтунін нагадав, що в 2007 році Жашківський районний суд визнав Валентину Македон винною в тому, що вона під час конфлікту влила в рот своїй підлеглій Ганні Хрущ нашатирний спирт.
У результаті жінка потрапила до реанімації. Валентина Македон була засуджена за статтею 128 Кримінального кодексу України – нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості з необережності, хоча спочатку справу розглядали за ст. 121 ККУ – умисне нанесення тілесних ушкоджень.
Суд зобов'язав стягнути з Македон моральну шкоду і матеріальний збиток, вона була звільнена з роботи. Як зазначив захисник, такі обвинувальні вироки двічі виносилися суддями Жашківського суду в 2008 році. Однак у 2010 році апеляційний суд скасував ці рішення і направив справу в Звенигородський райсуд, який визнав Валентину Македон невинною і присудив їй близько 50 тисяч гривень компенсації за "вимушений прогул".
Як зазначив Алтунін, суддя Звенигородського райсуду, який виніс виправдувальний вирок, "в той же день отримав в парламенті статус довічного судді". В результаті, Ганна Хрущ звернулася до Вищого спеціалізованого суду, який прийняв рішення повернути справу на повторний розгляд до Апеляційного суду Черкаської області.
"Я маю намір дійти до кінця і добитися відшкодування для Ганни Хрущ, і домогтися визнання винною Валентини Македон. У нашій країні проста людина повинна знати, що вона може себе захистити", – сказав Михайло Алтунін.
Як зазначила Ганна Хрущ в коментарі УНІАН, "у мене немає ніяких моральних сил від того діла. За п'ять років зібрані всі докази того, що на моє життя скоєно замах. А людина, яка його здійснювала, працює. Матюки, погрози, інтриги – це атмосфера, в якій живе дитячий садок, де зараз відновлена на посаді теща Колесніченко пані Македон. Постійно згадую той день і крик Валентини Македон в її кімнаті на мою адресу. Я втратила свідомість від її крику, а вона перекидає мою голову назад і ллє мені в рот з пляшки нашатирний спирт і кричить: "Пий". Потім схаменулася в реанімації, лікарі – в шоці. Три дні моє життя було на межі життя і смерті. А потім суди, п'ять років знущань суддів: то мій речовий доказ не долучають до справи, то раптом до пляшки з нашатирем додається пляшка з корвалолом. А висновок Черкаської судмедекспертизи, що опік був зроблений нашатирем, в суді не беруть до уваги, і виноситься рішення про виправдання Македон".
За словами Ганни Хрущ, вона в судах вислуховує кожного разу "нову брехню Македон, мовляв, я отруїлася лаком". "Я втратила кілька років, втратила здоров'я, але я відчула підтримку людей. Зараз до мене підходять на вулиці і висловлюють підтримку. Мені безкоштовно допомагали ветерани з НКН – Михайло Алтунін та Олександр Круць. І я дійду цей шлях до кінця. Не через помсту. Просто хочу, щоб навіть тещі депутатів знали: вони не мають права відбирати життя у простих людей", – сказала Ганна Хрущ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Справу тещі Колесніченка направили на новий розгляд"