![У безвиході черкащани можуть зателефонувати до](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/30162.jpg)
Сюди телефонують, коли, здається, безвихідь, і немає з ким поговорити, коли не вистачає сміливості розповісти про власні проблеми чи запитати поради у оточуючих.
Ось тоді нерідко телефонна трубка і незнайомий голос у ній стає ближчими, ніж найрідніші люди. А "Телефон Довіри", що діє при Черкаському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дуже часто стає "швидкою психологічною допомогою", розрадою, а інколи і рятівником від фатальних вчинків у найскладніших життєвих ситуаціях.
Директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко розповіла, що служба "Телефон Довіри" вже восьмий рік поспіль діє при їх центрі, надаючи кваліфіковану анонімну безкоштовну соціально-психологічну, інформаційно-довідкову та правову консультативну допомогу жителям нашого міста. В тому числі – дітям, підліткам, а також сім’ям, що опинились у кризових ситуаціях. "Телефон Довіри" працює щоденно, крім вихідних, з 8-ї години ранку до 20.00. Аби потрапити на "довірливий телефон", потрібно набрати номер 330-900.
– Саме спеціаліст "Телефону Довіри" подекуди стає першим, кому неповнолітні розповідають власні найсокровенніші таємниці та найболючіші проблеми. Адже не завжди вони можуть запитати у рідних чи близьких про фізичні образи, про перші статеві стосунки, страхи перед зараженням СНІДом після випадкових статевих зв’язків, туберкульозом, а також небажану ранню вагітність у 15-16 років. Крім того, діти бояться бути висміяними дорослими, для яких їхні проблеми здаються дріб’язковими та несерйозними. Тоді як таке ставлення призводить до глибоких душевних ран та психологічних травм, – наголошує Тетяна Віталіївна.
За її словами, найчастіше телефонують жінки. Таких – 75 відсотків від усіх звернень. Цікаво, що послугами "Телефону Довіри" доволі активно користуються як діти, підлітки, так і люди старшого віку. Приміром, 20 відсотків абонентів – це діти до 14 років, 25% – від 14 до 18 років, 30% – особи від 18 до 40 років. Решта – люди старше 40 років.
За проблемами, з якими звертаються абоненти можна визначити, що 45% турбують міжособистісні стосунки, 18% – непорозуміння в сім’ї, 11% – внутрішньо особистісні проблеми, 5% – питання залежностей (алкогольної, наркотичної, тютюнової, гральної тощо), 9% – здоров′я, 1% – ВІЛ/СНІДу, 3% – проблеми зайнятості, 2% – соціально-економічні негаразди та 6% – інші проблеми.
Тетяна Скляренко зауважує, що нерідко, опинившись у кризових життєвих ситуаціях, люди у пошуках порятунку кидаються в крайнощі. Оскільки не здатні раціонально і спокійно оцінити "обсяги" трагедії і знайти шляхи виходу зі складної життєвої ситуації. Тому й спливають думки про самогубство та не менш жахливі речі. Хоча подекуди одна розмова зі спеціалістом, який працює на "Телефоні Довіри", стає вирішальною, аби по-новому поглянути на власну проблему і життя загалом, з’ясувавши головні життєві пріоритети.
– Прикро, що у багатьох родинах наших громадян відсутнє порозуміння, любов, довіра і повага одне до одного. Адже саме це спричинює вакуум довірливих стосунків та спілкування. І, як наслідок, людина лишається сам-на-сам з власними життєвими труднощами, сумнівами та страхами, – говорить Тетяна Віталіївна.
Хоча все ж додає – якщо людина навіть у найкритичнішій момент бере телефонну слухавку, аби розповісти про свій біль, значить у неї ще лишається надія. А повірити у себе допомагає "Телефон Довіри".
Для довідки:
"Телефон Довіри", що діє при Черкаському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працює щоденно, крім вихідних, – з 8-ої до 20-00 за міським телефонним номером 330-900.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У безвиході черкащани можуть зателефонувати до "Телефону Довіри""