![Сергій Тулуб: «Соціальні ініціативи – початок процесу відновлення соціальної справедливості»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1370.jpg)
Спілкуючись з журналістами, голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб розповів про хід виконання соціальних ініціатив Віктора Януковича на Черкащині:
«Упровадження соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича - це безпрецедентна подія для України. Адже таких масштабних соціальних програм країна не бачила останні 20 років. Спрямовані на відновлення соціальної справедливості соціальні ініціативи вже сьогодні дають конкретні результати. На Черкащині вже виконано 12 з 18 соціальних ініціатив. Решта - у стані системної реалізації.
За інформацією обласного управління праці та соціального захисту населення на Черкащині впроваджується комплексний підхід до забезпечення громадян гідною роботою. Зокрема, цьому сприяє прийнята обласна програма зайнятості на 2012-2014 роки. І вже маємо перші результати, адже порівняно з минулим роком середньомісячна заробітна плата в області (за січень-серпень 2012 року) зросла на 18,2 відсотків і становила 2459 грн. Крім того, і сьогодні динаміка зростання заробітної плати залишається високою. Нині за темпами росту реальної заробітної плати Черкащина посідає 8 місце серед інших областей.
Крім цього протягом січня-вересня цього року вже створено понад 20 тис. нових робочих місць, або 81,1% річного завдання. Впевненість у тому, що до кінця року ми впораємося із завданням стовідсотково дає те, що деякі райони вже сьогодні перевиконали річний план. Скажімо, у нас є так звані «передовики» – це Канівський, Уманський, Смілянський, Кам’янський, Монастирищенський райони. Відстають, на жаль, Чорнобаївський, Золотоніський, Шполянський та Лисянський райони.
Наступне питання, яке стосується реалізації ініціатив Президента – це пенсійне забезпечення. Важливо відзначити, що на Черкащині виконано вже 4 соціальні ініціативи, які стосуються саме пенсійного забезпечення. Так осучаснено заробіток для 241,8 тис. пенсіонерів, пенсії яким були призначені до 2008 року.
Також вже двічі відбувалося підвищення виплат військовослужбовцям. А наступне збільшення пенсії військовослужбовцям буде вже в січні 2013 року.
Щодо підтримки сім’ї та молоді, то державна соціальна допомога надається у рамках шести програм. І у кожній із них відбулося збільшення виплат.
Детальніше зупинюся лише на першій із них – допомозі при народженні дитини. Лише за останні три роки вона зросла більше, ніж удвічі.
І сьогодні при народженні однієї дитини батьки отримують 27, 9 тис. грн., при народженні двох дітей ― 55,8 тис. грн., трьох і більше ― 111,6 тис. грн. На цьому підвищення виплат не припиниться – чергове збільшення відбудеться вже з першого грудня цього року.
Це свідчить ще раз про те, що всі обіцянки, які давала влада раніше – успішно виконуються. А така допомога при народженні дитини впливає на поліпшення демографічної ситуації в області.
Наступне питання: робота соціальних працівників, які опікуються сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах. Завдяки їхній допомозі дехто зміг влаштуватися на роботу, налагодити стосунки в сім’ї чи отримати гуманітарну допомогу.
Всього під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сьогодні перебуває 1129 сімей, які завжди можуть отримати кваліфіковану допомогу чи консультацію. Думаю, що реалізація цієї ініціативи особливо важлива для молодого покоління, оскільки дозволяє на ранніх етапах формування сім’ї прищеплювати молоді відповідальність за її збереження.
Крім того, нині в області проживає 2549 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Важливо, що 83% з них вже охоплені сімейними формами виховання. Цього року усиновлено 58 дітей, створено 5 прийомних сімей та 4 будинки сімейного типу.
Я завжди під час робочих поїздок у райони спілкуюся з цими прийомними сім’ями, дізнаюся про їхні проблеми та труднощі. Тому з упевненістю можу сказати: влада тримає це питання на постійному контролі.
Щодо роботи по іншим напрямкам: у 2012 році, порівняно з 2008 роком, нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги збільшилися більш ніж у 2. Завдяки соціальним ініціативам, зросла також одноразова допомога жінкам, які отримали почесне звання «Мати-героїня» – сьогодні це 10730 гривень.
В області також стовідсотково забезпечені кріслами колісними 1092 інваліди. Крім того, кожен з них тепер може самостійно обрати модель, виробника та необхідні параметри візка.
Завдяки соціальним ініціативам підвищено і рівень допомоги для забезпечення домашнього догляду психічнохворим. Розмір допомоги зріс більше, ніж у 10 разів, і нині становить 1118 грн.
Ще одне питання: в рамках виконання цих соціальних ініціатив, потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС – надається безоплатне спеціалізоване медичне лікування. На ці потреби держава виділила 2329,2 тис. грн.
У процесі виконання перебуває й ініціатива прискореного придбання житла інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам ВВВ, воїнам-інтернаціоналістам. Цього року фінансування на цю програму збільшено втричі – до 4,9 млн. грн. Тож ліквідатори на ЧАЕС отримають 15 квартир, інваліди І групи ВВВ – 8 квартир.
Значна робота проводиться і щодо виплати компенсаційних коштів вкладникам Ощадбанку СРСР. Так, станом на 5 жовтня вже було виплачено компенсацію майже 130 тис. вкладників на суму понад 116,1 млн. грн. Виплати тривають і далі.
Одна з останніх ініціатив Президента України, виконання якої заплановано на 2013 рік – це створення перинатального цетру. На його створення з державного бюджету буде виділено 26,3 млн. грн.
Соціальні ініціативи Віктора Януковича – постійно системно відпрацьовуються та реалізовуються, крім того ми вже маємо плани на наступний рік.
Так на державному рівні наступного року особливу увагу буде приділено:
- створенню центрів денного перебування для дітей-інвалідів;
- запровадженню окремої бюджетної програми для забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом;
- реалізації житлових програми для військовослужбовців, звільнених у запас;
- збільшенню видатків на забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів та інвалідів-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
- запровадженню програм для людей з вадами слуху та зору тощо».
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «Соціальні ініціативи – початок процесу відновлення соціальної справедливості»"