![Люди з інвалідністю сподіваються, що політики їх почують](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/29970.jpg)
Що люди з інвалідністю запропонували б кандидатам у народні депутати внести до передвиборних програм – із таким запитанням до черкащан з особливими потребами звернулися громадські активісти.
Замислитися над цим хлопців і дівчат з Молодіжного інноваційного центру "Медіа-М" та коаліції "Молода Черкащина" змусив той факт, що політики, як правило, зовсім не цікавляться позицією такої порівняно малочисельної групи населення як люди з інвалідністю.
Під час круглого столу, що відбувся днями в обласному центрі, черкащани з інвалідністю звернули увагу співгромадян на ті перешкоди, які заважають їм брати повноцінну участь у житті суспільства. Зокрема людям на візках буває дуже важко дістатися до виборчих дільниць, розміщених на другому або третьому поверсі. І якщо проголосувати вони можуть і вдома (якщо члени виборчої комісії зі скринькою встигнуть об’їхати всіх, хто подав заяву), то внести уточнення до списків виборців виявляється практично неможливо.
Важкодоступними залишаються не лише виборчі дільниці, а й місця, куди людям з інвалідністю доводиться звертатися значно частіше: кабінети лікарів, офіси громадських організацій. Актуальною є й банальна проблема туалетів: вони здебільшого облаштовані так, що людині на візку або на протезах, а також тим, хто має рухові обмеження, скористатися ними практично неможливо.
Говорили учасники круглого столу й про бажаність спільного навчання "особливих" дітей зі здоровими, проблеми з працевлаштуванням випускників шкіл та вишів, які мають інвалідність. Тим, хто пересувається на візках та протезах, дуже важко, а іноді й неможливо рухатися по розбитих тротуарах, долати навіть невеликі бордюри. А чого варто, приміром, дістатися потрібного вагону, якщо він у кінці поїзда, потрапити всередину, а іноді – навіть придбати квиток на нижню полицю!
Ну, і звісно, йшлося про забюрократизовану процедуру оформлення різноманітних документів, потрібних людям з інвалідністю.
– Такі питання весь час виникають тому, що суспільство і особливо влада у нас – не орієнтовані на потреби кожної конкретної людини, – підсумував результати обговорення заступник голови обласної організації Комітету виборців України Юрій Сас. – Те, що потреби не лише людей з інвалідністю, але й кожного з усіх нас, громадян, не враховані, говорить про те, що ті, хто відповідає за їх урахування, просто погано виконують свою роботу.
Учасники круглого столу не лише закликали політиків та людей при владі з більшою увагою ставитися до людей з інвалідністю, але й їх самих бути активнішими у відстоюванні своїх інтересів. Зокрема йшлося про співпрацю з громадськими організаціями задля лобіювання інтересів "особливих" виборців, проведення просвітницьких кампаній серед широких кіл громадськості, розробку місцевих програм розвитку інклюзивної освіти, залучення людей з інвалідністю як волонтерів різноманітних рухів тощо.
За даними Головного управління статистики в Черкаській області, на початок цього року на Черкащині проживало 93216 людей з інвалідністю. Із них інвалідів першої групи – 11470.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Люди з інвалідністю сподіваються, що політики їх почують"