![Міжнародний день паліативної та хоспісної допомоги «STOP БІЛЬ – ми маємо право на знеболення»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/904.jpg)
Напередодні Міжнародного Дня паліативної та хоспісної допомоги, 8 жовтня 2012 року о 12.00 у Черкаському обласному художньому музеї відбудуться заходи, присвячені темі розвитку та удосконаленню паліативної та хоспісної допомоги на Черкащині.
На заходи запрошені представники обласної та міської влади, представники Міжнародного Фонду «Відродження», Благодійного Фонду «Лицем до лиця», керівники медичних закладів області та міста, викладачі та студенти Черкаського медичного коледжу, ЗМІ.
Програма заходів:
Прес-конференція з представниками влади та керівниками медичних закладів міста та області: «Розвиток та удосконалення допомоги пацієнтам з обмеженим прогнозом життя, які знаходяться на симптоматичному лікуванню за місцем проживання».
Відкриття виставки плакатів студентів-дизайнерів, присвячених Міжнародному Дню паліативної та хоспісної допомоги.
Відкриття фотовиставки, присвяченої Міжнародному Дню паліативної та хоспісної допомоги.
Наша Держава не має майбутнього, якщо не піклується про тих, хто народжується та хто помирає. Черкаська область, що розташована в центрі України, на сьогодні має близько 1500 онкологічних хворих, із них близько 300 жителів Черкас 4 клінічної групи, яким встановлено обмежений прогноз життя. Ця частина населення не захищена законодавчо, відповідно не має гідних умов, відповідних служб і закладів для отримання кваліфікованої допомоги. Близько 30% громадян Черкаської області старші працездатного віку. Це найбільша частина населення, яка схильна до захворюваності на злоякісні новоутворення та інші захворювання, які не підлягають радикальному лікуванню, та потребують догляду, консультації спеціалістів з паліативної та хоспісної допомоги.
У 2011 році в Черкаській області близько 1300 особам, які вперше звернулися до лікаря-онколога, було встановлено рішуче прогресування хвороби і відправлено на симптоматичне лікування за місцем проживання. Основна частина безнадійно хворих помирає вдома. Рідні, які доглядають за помираючим хворим, потребують психологічної допомоги, та знань про те, що відбувається з рідною людиною, що їй потрібно, щоб кінець життя був більш пристойним. Людина в Україні має право гідно померти.
Для допомоги людям, що помирають, має працювати мультидисціплінарна команда. Вона повинна забезпечити необхідною медичною, психологічною, соціальною, юридичною та духовною допомогою пацієнта та його родину. А після смерті надати необхідну підтримку щодо переживання втрати близької людини.
Акція до дня паліативної допомоги дає поштовх щодо розвитку паліативної допомоги в місті, збору коштів щодо розвитку паліативної допомоги та допомоги безнадійно хворим, які перебувають на симптоматичному лікуванні за місцем проживання.
За інформацією Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міжнародний день паліативної та хоспісної допомоги «STOP БІЛЬ – ми маємо право на знеболення» "