Днями, Постановою Верховної Ради України про присудження щорічної Премії Верховної Ради педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів було нагороджено директора Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради Ліну Терещенко.
Раніше, рішенням обласної ради від 26 червня 2012 року було вирішено клопотати перед Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти про направлення подання до Верховної Ради України щодо присудження зазначеної Премії Ліні Денисівні за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти. Заслужена відзнака не забарилася.
Ліна Терещенко працює на посаді директора Шевченківської школи-інтернату із 1981 року. За період роботи зарекомендувала себе талановитим педагогом, вмілим організатором учительського та учнівського колективів. Має високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє методикою викладання предметів. Завдяки наполегливості Ліни Денисівни очолюваний нею заклад у 1994 році було реорганізовано в школу-інтернат мистецтв та народних ремесел для обдарованих дітей сільської місцевості, а з 2002 року він став спеціалізованою загальноосвітнього школою-інтернатом з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, що є унікальною моделлю сільської школи для обдарованих дітей в Україні.
Для успішного функціонування школи Ліна Денисівна постійно працює над зміцненням її навчально-матеріальної бази. Так, завдяки її перемозі у захисті проекту "Діти – майбутнє України і їм його будувати", організованого Міжнародним благодійним фондом "Відродження" Джорджа Сороса, вдалося придбати для школи музичні інструменти та технічні засоби навчання на суму 10 тисяч доларів, які оплатив фонд. Завдяки її прагненню створити всі належні умови для роботи дорослих і навчання дітей для школи було придбано новий автобус ПАЗ на 25 посадкових місць (подарунок від Міністерства транспорту України), автомобіль «Жигулі» (подарунок від Міністерства внутрішніх справ України), вантажний автомобіль "Газель" (подарунок від інституту мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного Національної академії наук України), музичні інструменти на суму більше 10 тисяч гривень (від Міжнародного благодійного фонду "Мистецтво без кордонів"), комп’ютерний клас (від Міністерства освіти і науки України), тренажери в тренажерну кімнату (від голови облдержадміністрації С.Б. Тулуба) тощо.
Крім того, для поліпшення побутових умов учнів було реконструйовано гуртожиток, відповідно до сучасних вимог відновлено внутрішні вбиральні, душові кімнати, ізолятор. Проведено капітальний ремонт приміщень школи, їдальні, шкільної майстерні; введено в дію нову газову котельню; осучаснено інтер’єр школи та гуртожитку; замінено на нові меблі у всіх шкільних приміщеннях. Також було замінено покрівлю приміщення школи, гуртожитку, їдальні та майстерні. Створено належні умови для відпочинку дітей у спальнях, ігрових кімнатах.
У грудні 2011 року було здано в експлуатацію сучасний двохповерховий мистецький корпус для розвитку творчих здібностей учнів з музики і образотворчого мистецтва.
Має школа-інтернат й ряд нагород та відзнак. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у 2009 році школа ввійшла в двадцятку кращих шкіл області, нагороджена Дипломом Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, медаллю "Мистецький олімп України" (2007), є дипломантом Всеукраїнської громадської акції "Флагмани освіти і науки України" (2010), нагороджена Золотою медаллю за участь у Другій Всеукраїнській виставці-конкурсі "Інноватика в освіті України" (2010). А хореографічний колектив "Зорепад", ансамбль бандуристів "Срібні струни", хоровий колектив "Надія" отримали звання зразкових художніх колективів.
Сьогодні Шевченківська школа-інтернат – це центр духовної культури, середовище, яке сприяє засвоєнню кожним учнем надбань попередніх поколінь, розвитку духовних потреб пізнання, вияву естетичного смаку у спілкуванні з мистецтвом. У цьому значна заслуга її директора – заслуженого працівника освіти України, спеціаліста вищої категорії, старшого учителя Ліни Терещенко.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Премією Верховної Ради України відзначено директора Шевченківської школи-інтернату"