![Тетяна Прітченко привітала бібліотекарів із професійним святом](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/822.JPG)
Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко взяла участь у засіданні «круглого столу»: «Проблеми, пріоритети та стратегія розвитку бібліотек Черкащини».
У ході зібрання Тетяна Прітченко від імені голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба привітала всіх присутніх бібліотекарів зі святом – Всеукраїнським днем бібліотек та за вагомий особистий внесок у бібліотечну сферу вручила грамоти та цінні подарунки.
– Сьогодні в області функціонує 740 бібліотечних установ, із них 655 – сільських. Організацію роботи бібліотечних закладів забезпечують 1580 бібліотечних працівників, – наголосила Тетяна Федорівна. – Напередодні вашого професійного свята хочу всім бібліотечним працівникам висловити щиру вдячність за невтомну працю, популяризацію безцінних скарбів людського розуму, надбання науки, культури, мистецтва.
За словами заступника губернатора, щорічно послугами публічних бібліотек Черкащини користуються близько 700 тисяч відвідувачів, яким видається понад 13 млн. 800 тис. творів друку.
Фонд бібліотек області становить 10,8 млн. одиниць. У зв’язку із змінами, пов’язаними з інформатизацією бібліотечних закладів, фонди урізноманітнилися та поповнилися документами на електронних носіях. Таких матеріалів уже налічується понад 3 тис. прим.
– В обласній програмі «Будуємо нову Черкащину» поставлено ряд конкретних завдань для вирішення проблемних питань у галузі культури, – підкреслила Тетяна Прітченко. – Вони вже зараз успішно здійснюються. Так, до бібліотек області у 2012 році надійшов 6341 примірник друкованих видань, виданих за кошти обласного бюджету на суму 214 тисяч гривень. На утримання та розвиток установ та закладів у 2012 виділено 264 млн. грн., що на 22 відсотки більше затверджених призначень 2011 року та на 31 млн. грн. більше прогнозного показника Міністерства фінансів України. У цьому році проведено капітальні та поточні ремонти 162 бібліотек області на загальну суму 1 мільйон 223 тисячі гривень та виділено додаткові кошти у сумі 130 тис. грн. для облаштування автоматизованої системи бібліотечних процесів в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка.
Варто відзначити, що на сьогодні бібліотеки області мають 459 одиниць комп’ютерної техніки (з них – 226 одиниць комп’ютерів придбано за останні 2 роки), при бібліотеках створені та діють 32 Інтернет-центри, 115 бібліотек користуються послугами Інтернет-мережі.
Також у під час «круглого столу» виступали представники бібліотечної сфери з районів. Зокрема, директор обласної бібліотеки для дітей Лідія Ушакова розповіла про те, що у їхньому закладі обслуговується 25 тисяч дітей, які користуються більше 500 тисячами примірниками літератури.
Директор Катеринопільської централізованої бібліотечної системи Любов Приємська зазначила, що у бібліотеці створено спеціально до виборів народних депутатів України клуб під назвою «Я голосую вперше». Кожен його учасник має змогу ознайомитися із законом, дізнатися про свої права під час голосування тощо.
Наприкінці свята заступник голови ОДА Тетяна Прітченко кращих працівників бібліотек відзначила почесними грамотами, а окремі бібліотечні заклади за особливі досягнення – подарунками.
Годинники від голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба отримали директор Чорнобаївської централізованої бібліотечної системи Світлана Мосійчук та головний бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Т. Шевченка» обласної ради Тетяна Савчук. А цінними подарунками нагородили Кам’янську центральну районну бібліотеку, Топильнянську сільську бібліотеку-філію Шполянської районної централізованої бібліотечної системи та Корсунь-Шевченківську центральну районну бібліотеку для дітей.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тетяна Прітченко привітала бібліотекарів із професійним святом"