![Сьогодні у Черкасах збиратимуть](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/29628.jpg)
27 вересня о 15:00 на Театральній площі міста Черкаси за ініціативи МОЗ України відбудеться громадська гуманітарна акція "Кошик здорового серця". Вона проходитиме у рамках відзначення Всесвітнього Дня серця (29 вересня).
"Кошик здорового серця" – проект, що залучає різні куточки України (Захід, Схід, Центр, Південь, Північ) та різні вікові групи населення до естафети здорового способу життя. Ідея його проста – Україна збирає у Кошик найбільш характерний для даної місцевості харчовий продукт, споживання якого сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи та зберігає здоров'я.
У 5 містах (Ужгород, Херсон, Дніпропетровськ, Черкаси та Київ) проходитиме естафета за участю 5-ти вікових груп громадян, представник кожної долатиме свій відрізок шляху, використовуючи той вид фізичних навантажень, що притаманний і корисний людям саме в цьому віці. Під час естафети корисний для серця продукт Черкащини – а саме мультизернова паляниця – буде передано до загальноукраїнського "Кошику здорового серця".
Чому саме паляниця? По-перше, Черкаська область у валовому зборі зернових – серед лідерів у державі. По-друге, паляниця містить вуглеводи, вітаміни групи В, рослинну клітковину, калій, магній, фосфор, залізо та інші мінеральні речовини, що корисні для серця.
У підсумку проведення Всеукраїнського тижня серця за результатами вимірювання артеріального тиску, в котрому взяли участь більше 1200 черкащан, буде визначено найбільш здоровий регіон України та найбільш вразливий.
У Черкаській області, як і по Україні загалом, хвороби системи кровообігу є основною причиною непрацездатності та передчасної смертності населення. Хоча показник інвалідності від хвороб системи кровообігу по Черкаській області знизився, проте все ж ці захворювання залишаються на 1-му ранговому місці серед усіх причин стійкої непрацездатності у дорослого населення.
На сьогодні 36% населення Черкаської області страждає на гіпертонічну хворобу.
Тож, усвідомлюючи всю важливість і актуальність проблеми, Головне управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА долучається до ініційованого Урядом України Пілотного проекту з регулювання цін на ліки для гіпертоніків, який зараз впроваджується. Звичайно, його провідна мета – забезпечити максимальну кількість хворих людей якісними та доступними ліками. Але не менш важливе місце в роботі держави та громадських організацій посідає інформування про небезпеки артеріальної гіпертензії, захворювань судин та пропагування здорового способу життя як запоруки довголіття.
Саме тому Черкащина приєднується до відзначення Всесвітнього дня серця, який з 2011 року має фіксовану дату святкування – 29 вересня. Ініціатором його проведення є Всесвітня федерація серця World Heart Federation.
Зважаючи на масштабність та важливість теми, на Театральній площі зберуться головні лікарі та медичні працівники всіх лікувально-профілактичних закладів Черкаської області та представлять корисний продукт свого району, аби привернути увагу жителів міста до вживання корисної їжі та ведення активного способу життя, що дасть змогу попередити захворювання серцево-судинної системи та нагадати про важливість вчасного звернення за медчною допомогою та обстеження.
Головна мета акції: нагадати черкащанам, що для того, аби зберегти здоров'я, не потрібно вживати заморські продукти чи таблетки – варто багато рухатися і споживати продукти, якими так багата наша земля.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сьогодні у Черкасах збиратимуть "Кошик здорового серця""