![Обласна державна адміністрація запропонувала партіям підписати меморандум про демократичні справедливі вибори](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1324.jpg)
Сьогодні у малій сесійній залі Будинку Рад відбулося засідання круглого столу за участю представників різних політичних сил Черкащини. Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб запросив представників обласних організацій політичних партій приєднатися до Меморандуму про проведення демократичних справедливих виборів у регіоні.
– Українська демократія пройшла непростий шлях за роки незалежності, – сказав під час зустрічі голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. – Але головне надбання держави – спокій громадян та економічне зростання. І влада, і суспільство потребують змін. Обласна влада працює сьогодні для забезпечення рівних можливостей всіх політичних сил та усунення нагальних проблем, які виникають перед партіями під час виборчого процесу.
За словами Сергія Борисовича, Комітет виборців України уже зафіксував 114 випадків порушень виборчого законодавства в області. Найбільше їх у 199-му окрузі.
– Завдання влади – провести чесну виборчу кампанію, – додав очільник області. – Ми виступаємо за прозорість виборчої кампанії й дотримання закону. Я звертаюся до вас сьогодні, щоб разом не допустити фальсифікацій виборів.
Серед основних пунктів Меморандуму:
– неухильно дотримуватися чинного законодавства та морально-етичних норм, що визначають демократичні стандарти організації та проведення виборів народних депутатів України;
– проводити конструктивну та толерантну виборчу кампанію. Організовувати дискусії щодо положень передвиборних програм. Максимально сприяти усвідомленому вибору громадян на основі вільної і відкритої конкуренції ідей і поглядів щодо майбутнього розвитку держави;
– будувати свою кампанію на основі поваги до гідності, політичних та громадянських прав опонентів, з дотриманням усіх демократичних процедур і законних норм. Не припускати погроз, залякувань чи підкупу виборців.
– активно протидіяти спробам фальсифікації результатів народного волевиявлення, повідомляти про такі факти правоохоронні органи та громадськість;
– підтримувати громадські об’єднання, які будуть забезпечувати суспільний контроль за перебігом виборчої кампанії;
– утримуватися від нечесних методів політичної боротьби, в тому числі від збору, фабрикування та поширення інформації, що принижує людську гідність та може завдати шкоди суспільній моралі, похитнути віру людей у чесну владу.
«Ми налаштовані на посилення конструктивного діалогу між політичними силами, що відстоюватимуть демократичний розвиток України та Черкащини, сприятимуть зростанню міжнародного авторитету нашої держави як у передвиборчий, так і післявиборчий періоди. Будемо підтримувати реальні плани перспективного розвитку області, що сприятимуть стабільності та зростанню добробуту жителів Черкащини», –йдеться у документі.
Сергій Тулуб пообіцяв, що керівництво облдержадміністрації у ході проведення виборів зосередить свою увагу на забезпеченні рівності прав усіх суб’єктів виборчого процесу, зробить все можливе, аби політичні сили мали рівні права і можливості на цих парламентських перегонах.
Документ відразу ж підписали представники обласних осередків ВГО «Союз Чорнобиль України», Європейської партії України, ВПО «Жінки за майбутнє», Партії вільних демократів, КПУ, Народної партії, Партії регіонів, Партії зелених України, політичної партії «Зелена планета».
Меморандум відкритий до підписання іншими політичними партіями, які не брали участь у засіданні «круглого столу», і набирає чинності з моменту його підписання.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна державна адміністрація запропонувала партіям підписати меморандум про демократичні справедливі вибори"