![У Черкаській області зареєстровано 709 відокремлених підрозділів банків](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/703.jpg)
Збалансована грошово-кредитна політика Національного банку України сприяла підтримці цінової стабільності в державі. Зокрема, за результатами серпня індекс споживчих цін становив 99,7% (у річному вимірі – 100,0%).
На грошово-кредитному ринку України в серпні спостерігалося збільшення загальних залишків як за депозитами, так і за кредитами. Ситуація на грошово-кредитному ринку Черкаської області у січні-серпні 2012 року характеризувалась подальшим зростанням зобов’язань за депозитами як юридичних, так і фізичних осіб. Крім того, четвертий місяць поспіль спостерігалося збільшення обсягу кредитних вкладень установ банків регіону.
Станом на вересень 2012 року на території області зареєстровано 709 відокремлених підрозділів банків, що представляють 63 банки-юридичні особи.
Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання та фізичних осіб-резидентів, залишаються основною складовою ресурсної бази установ банків Черкаської області. Зобов’язання банківських установ за залученими коштами з початку року збільшились на 807 млн. грн., 3%, до 7167 млн. грн., в основному за рахунок збільшення коштів на рахунках фізичних осіб. Збільшення залишків коштів клієнтів відбулося як у національній валюті (на 524 млн. грн., 12%, до 4768 млн. грн.), так і в іноземній (на 283 млн. грн., 13%, до 2399 млн. грн.). Як свідчить аналіз, частка зобов’язань установ банків у національній валюті (67%) переважає частку зобов’язань у іноземній валюті.
Депозити фізичних осіб-резидентів збільшилися на 716 млн. грн., або 14%, і склали 5814 млн. грн. Зростання депозитів населення відбулося як у національній валюті (на 450 млн. грн., 15%, до 3515 млн. грн.), так і в іноземній (на 266 млн. грн., 13%, до 2299 млн. грн.). Частка депозитів фізичних осіб у національній валюті склала 60,5%, що свідчить про стабільне зростання довіри населення до національної валюти.
Кредитний ринок області адекватно реагує на запити реального сектора економіки щодо кредитних вкладень та має позитивні тенденції. Четвертий місяць поспіль заборгованість за кредитами установ банків має позитивну тенденцію і на початок осені цього року склала 5753 млн. грн., в тому числі юридичним особам – 3371 млн. грн., що складає 58,6% від кредитного портфеля установ банків. Заборгованість за кредитами фізичних осіб склала 2382 млн. грн., або 41,4% від загальної заборгованості.
Протягом восьми місяців 2012 року найбільш активно установи банків області кредитували промисловість, торгівлю, будівництво та сільськогосподарські підприємства. Заборгованість за кредитами, направленими у промисловість, з початку року збільшилась на 98 млн. грн., або 8%, і склала 1301 млн. грн, у торгівлю – збільшилась на 89 млн. грн., або 9%, до 1072 млн. грн.; сільгоспвиробникам – на 52 млн. грн., або 9%, до 625 млн. грн.; у будівництво – на 2 млн. грн., або 1%, до 165 млн. грн.
Обсяг довгострокових кредитів склав 3732 млн. грн., що становить 65% загального обсягу кредитних вкладень.
У серпні 2012 року, в порівнянні з груднем 2011 року, середньозважені процентні ставки за кредитами, виданими суб’єктам господарювання, збільшились на 1,4 п.п. до 17,7%, тоді як за кредитами, виданими фізичним особам, незначне зменшення на 0,1 п.п. до 26,3%.
Банківська система бере активну участь у впровадженні в регіоні соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Установами банків області станом на 14 вересня 2012 року було видано 14 кредитів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 :
– Філією-Черкаським обласним управлінням АТ «Ощадбанк» (далі – Філія) чотири кредити на придбання двох однокімнатних квартир в будинку по вул. Бидгощській, 38/1, м. Черкаси та двох двокімнатних квартир в будинку по вул. Корольова, 16/1, м. Черкаси (забудовник ПП «Надія»);
– Черкаською обласною дирекцією АБ «Укргазбанк» – десять кредитів на придбання п’яти однокімнатних квартир в будинку по вул. Бидгощській, 38/1, м. Черкаси та однієї двокімнатної й однієї однокімнатної квартир в будинку по вул. Корольова, 16/1, м. Черкаси (забудовник ПП «Надія»), двох однокімнатних та однієї двокімнатної квартир в будинку по вул. Комарова, 21-А, м. Умань (забудовник ТОВ «Шанс»).
За інформацією прес-служби Управління Національного банку України
в Черкаській області
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкаській області зареєстровано 709 відокремлених підрозділів банків"