![Т. Прітченко: «Канівський район займає передові місця в області»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/697-1.JPG)
18 вересня 2012 року в прес-центрі облдержадміністрації відбулася прес-конференція заступника голови ОДА Тетяни Прітченко на тему: «Реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича на прикладі Канівського району». В якості експертів виступили голова Канівської райдержадміністрації Олексій Гика, його перший заступник Галина Москаленко та заступник із гуманітарних питань Лариса Некраса, заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Микола Ткаченко.
Як куратор Канівського району, заступник голови ОДА Тетяна Прітченко відзначила, що за оцінкою діяльності райдержадміністрацій район займає передові місця за всіма соціально-економічними показниками в області.
– Канівщина якісно й ефективно реалізовує соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, – зазначила заступник губернатора. – Так, середня заробітна плата в районі становить 3725 грн. проти обласного показника – 2014 грн.
За словами Тетяни Прітченко, високих показників досягають і сільського господарські виробники району, які за середньою врожайністю зернових вже займають друге місце в області – 45,9 ц/га.
Більш детальніше про соціально-економічний розвиток Канівщини розповів голова райдержадміністрації Олексій Гика. Зокрема, він відзначив, що за цей рік на 30 % збільшився обсяг реалізованої продукції і склав 2 мільярда 270 млн. грн., а це 16 % від загальнообласного показника.
– Обсяги виробництва тваринництва за шість місяців 2012 року – 144 262 тонн м’яса птиці. Загалом район виробляє 21 % тваринницької продукції в загальному обсязі по Черкаській області, – підкреслив Олексій Гика. – До зведеного бюджету району залучено 28,1 млн. грн., а планові надходження до місцевих бюджетів виконано на 148,3 %.
Велику увагу приділяють в районі розвитку та підтримці в належному стані дорожньої мережі. Лише за період з початку року на ремонт доріг комунальної власності, вулиць сіл, виділено з державного бюджету 2 млн. 569 тис. грн., а з обласного бюджету 1 млн. грн. До кінця року будуть відремонтовано 31 вулиця, відновлені ділянки доріг, на які було найбільше нарікань із боку жителів району.
Як розповідав очільник району, значну увагу влада приділяє питанню охорони здоров’я та освіти, а саме стану лікарень, ФАПів, шкіл та дитячих садків.
– За 2012 рік у сферу освіти вкладено 2 млн. 717 тис. грн., а в сферу охорони здоров’я – 11 млн. 54 тис. грн. Відремонтовано 11 фельдшерських пунктів та дві лікарські амбулаторії, придбано необхідного медичного обладнання на суму 70 тис. грн. У центральній районній лікарні завершується ремонт системи внутрішнього водогону та теплопостачання головного корпусу. В співпраці з сільськогосподарськими підприємствами відремонтовано інфекційне відділення, проведено поточний ремонт терапевтичного і поліклінічного відділення, – зазначив голова райдержадміністрації Олексій Гика. – Та все ж таки, найбільшою гордістю району має стати новозбудоване приміщення поліклінічного відділення, де буде розміщено відділення швидкої допомоги, інтенсивної терапії, поліклініка. Вже зараз зведена трьохповерхова будівля, вставлені вікна, завершуються зовнішні та внутрішні роботи. Цього року ми плануємо здати в експлуатацію новобудову.
Про стан виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в Канівському районі розповіла заступник голови райдержадміністрації Лариса Некраса.
Лариса Олександрівна акцентувала увагу на питанні реалізації шостої ініціативи – попередження негативних ситуацій у родині, особливо в сім’ях із дітьми, та надання своєчасної допомоги.
У Канівському районі працює 9 фахівців із соціальної роботи, які надають соціальні послуги найуразливішим верствам населення.
– За період роботи працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлено 49 сімей, де виховується 107 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. На обліку перебуває 130 сімей, із них 304 дитини. Фахівцями надано 424 соціальні послуги. Під соціальним супроводом перебуває 36 сімей, в яких 89 дітей, – наголосила Лариса Некраса.
Важливою є робота з надання дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, сімейного затишку. Наразі 45 дітей влаштовано під опіку: 15 – до інтернатних закладів на утримання держави, 20 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. В районі створено три прийомні сім’ї, в яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Як приклад, жителька села Попівка, мати сімох дітей Тамара Понцір отримала збільшену допомогу в розмірі 1600 грн. Жінка, яка брала участь у прес-конференції, розповіла про своїх діток ( найстарший – служить армії, дочка навчається в університеті на психолога, а п’ятеро інших – школярі).
– Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України, з початку року 20 інвалідів району забезпечено кріслами колісними, одного з них візком з електроприводом, – розповіла заступник голови РДА з гуманітарних питань Лариса Некраса. – Двох інвалідів забезпечено безкоштовно спецавтотранспортом за рахунок Черкаського благодійного фонду «За майбутнє Черкащини». Один із них – житель села Гамарня, інвалід ІІІ групи загального захворювання Микола Пустовий.
У рамках прес-конференції представники Канівської райдержадміністрації відповіли на поставлені запитання.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Т. Прітченко: «Канівський район займає передові місця в області»"