![Сергій Тулуб: Ми зробили акцент на пошук власних ресурсів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1300.jpg)
Голова Черкаської облдержадміністрації у інтерв’ю ТРК «ВІККА» розповів про пошук додаткових коштів на розвиток територіальних громад, будівництво медично-діагностичного центру та очікування від бюджету-2013
- Сергію Борисовичу, будівництво медичного діагностично-консультативного центру відбувається досить швидкими темпами. Здати об’єкт планують вже наприкінці жовтня. Чи не занадто амбітна ціль поставлена?
- Маємо підстави для такого оптимізму. Адже сьогодні будівля діагностичного центру вже повністю зведена. Нині там ведуться внутрішньо-оздоблювальні роботи та монтується сучасне медичне обладнання. Щодо останнього, то хочу ще раз наголосити, що у центрі буде обладнання високого ґатунку, яке взагалі мало де можна знайти.
Щодо темпів будівництва, то дійсно об’єкт було зведено у рекордні строки – усього за півтора місяця.
Та найголовніше те, що ми маємо кошти і на завершення будівництва, і на забезпечення центру необхідним медичним устаткуванням. Адже цього року вперше в Державному бюджеті України передбачено Державний фонд регіонального розвитку, кошти якого спрямовуються на інвестиційні потреби регіонів. Для нашої області цього року фонд склав понад 56 млн. грн.
На будівництво діагностичного центру в фонді передбачено 36,5 млн. грн.
Тож саме завдяки цим інвестиціям ми і маємо змогу збудувати обласний діагностично-консультативний центр та забезпечити його сучасним медичним обладнанням. І це ще один приклад практичної реалізації ініціатив Президента України в життя.
Відкриття центру без перебільшення стане ще однією важливою подією у медичній галузі Черкащини, адже його поява надасть змогу жителям всієї області в максимально короткі терміни в одному приміщенні проходити обстеження на сучасному діагностичному обладнанні. Тож сподіваюся, що центр розпочне свою роботу, як ми і планували, вже цього року, і черкащани зможуть відвідати його та оцінити високий рівень надання медичних послуг.
- Якщо ми вже торкнулися теми бюджету, то давайте поговоримо про те, яким він був цього року та наскільки відрізняється від минулорічного?
- Важливим досягненням цього року вважаю те, що нам вдалось суттєво змінити структуру доходів. Ми зробили акцент на пошук власних ресурсів. Зокрема, завдяки збільшенню орендної плати за паї та багатьом іншим крокам, які були здійснені вперше цього року, нам вдалося досягти надходження додаткових коштів до бюджету. Сьогодні середній відсоток плати за оренду землі в області один із найвищих по Україні – 4,2 %. Завдяки цьому в місцевих бюджетах, насамперед, базового рівня (сільських, селищних райцентрів) з’явились додаткові кошти на вирішення проблемних питань, а це досить потужна цифра в 95 млн. грн. Бюджети розвитку територіальних громад в цьому році склали 420,2 млн. грн., з них у м. Черкаси - 224,9 млн. грн.
Або ж інша наша ініціатива – укладання соціальних угод між виробниками і сільськими громадами. Саме в цих угодах передбачено спрямування частини коштів на соціальний розвиток села. Таких коштів ми отримали майже 80 млн. грн. І це теж додаткові надходження, які дають можливість розвиватися.
Ще один важливий момент: цього року для Черкащини з Державного бюджету заплановано виділити майже 100 млн. грн. Разом з виділеними 72 млн. грн. на ремонт доріг ці кошти дозволили вирішити ряд важливих питань.
За рахунок цих коштів ми добудовуємо та вводимо в експлуатацію Канівську районну лікарню, добудували обласний медично-діагностичний центр, побудуємо гуртожиток для школи-інтернату в Михайлівці Канівського району, запланували будівництво соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У районних установах освіти та охорони здоров’я проведено капітальні ремонти систем опалення та заміну старих вікон на енергозберігаючі тощо.
І це я назвав тільки найбільші об’єкти. А в кожному районі, місті проводиться серйозна робота з покращення матеріальної бази бюджетних установ.
Як у місцевих бюджетах, так і в обласному, поряд із підтримкою діючих, з’явились нові соціальні програми.
Серед них:
- Програма освітлення в сільській місцевості. На її реалізацію передбачено один млн. грн. в обласному бюджеті та 6,3 млн. грн. в місцевих бюджетах;
- Програма забезпечення житлом бюджетників на селі. Передбачено 2,3 млн. грн. в обласному бюджеті та стільки ж в місцевих;
- Програма молодіжного житлового будівництва та Програма «Власний дім на селі». Загалом передбачено загалом 3,8 млн. грн. (1,4 млн. грн. – з обласного бюджету);
- Придбання нетелів за програмою підтримки та розвитку молочного скотарства. Передбачено – 500 тис. грн., з них 300тис.грн. – з обласного бюджету;
- Будівництво спортивних майданчиків, за рахунок 1,3 млн. грн. з обласного бюджету та 1,6 млн. грн. з місцевих.
Кошти також будуть використані на реконструкцію ряду соціально-культурних об’єктів та об’єктів житлово-комунального господарства.
За рахунок цих же коштів ми надаємо допомогу ветеранам, спортсменам. Так, лише цього року передано 58 автомобілів для інвалідів та ветеранів ВВВ, надано більше десятка квартир. До освітніх закладів області спрямовано 43 шкільні автобуси. І цей перелік можна продовжувати і далі.
Все це свідчить про те, що програма «Будуємо нову Черкащину» успішно реалізовується. Але, найголовніше, що за рахунок додаткових надходжень ми маємо можливість реалізувати соціальні ініціативи Президента України. А це, безумовно, конкретна адресна допомога людям, які дійсно її сьогодні потребують.
Довідка: Загальний обсяг місцевих бюджетів області наблизився до позначки у 6 млрд. грн., що на 21% більше 2011 року.
- До речі, про соціальні ініціативи Президента. Звідки беруться кошти на їх реалізацію?
- Кошти для реалізації соціальних ініціатив Президента – це додаткові кошти, які були відшукані в державі. І, як ви вже могли переконатися з моєї відповіді на попереднє питання, знайти ці гроші цілком реально. Хто хоче – той шукає, хто не хоче - той вигадує усілякі нісенітниці про передвиборчий популізм. Та на противагу усім цим «страшилкам» ми надаємо конкретні програми, конкретні цифри, конкретні справи, які вже мають результат. Адже, і я це вже неодноразово підкреслював, за ініціативами Президента України Віктора Януковича стоять вивірені розрахунки та спроможність держави за рахунок зростання економіки забезпечити фінансове підґрунтя для Нової соціальної політики.
Саме тому, у нас на Черкащині вже виконана левова доля соціальних ініціатив – 12 з 18.
Та ви й самі чудово все знаєте.
Із 1 травня 2012 року проведено осучаснення заробітної плати для обчислення пенсій.
Щомісячна виплата пенсій пенсіонерам області з початку року збільшилася на 67,4 млн. грн. (або на 13,6 %)
З 1 липня 2012 року основні розміри пенсій пенсіонерам силових структур підвищено на 11 відсотків. А з 1 вересня 2012 року розмір такого підвищення збільшився до 23 відсотків.
Внаслідок перерахунку, середній розмір пенсій становить 2153,91 грн.
Наступний етап підвищення військових пенсій - 1 січня 2013 року, коли загальний розмір підвищиться ще до 35%.
В рамках впровадження соціальних ініціатив до Дня Перемоги проведено виплати для 61 тисячі ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань на суму понад 26 млн. грн.
Підвищено розміри усіх видів соціальних допомог та виплат. І обсяги субвенцій, які виділяються з державного бюджету на виконання цих програм, зростають щороку.
Для забезпечення виплат допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям державним бюджетом для Черкащини передбачено майже один мільярд гривень. Крім того, за підсумками використання бюджетних коштів, мною направлено бюджетний запит на додаткове фінансування зазначених виплат ще на суму 65,5 млн. грн.
У 2012 році тільки на фінансування пільг області спрямовано субвенцію з державного бюджету в сумі понад 236 млн. грн., що на 33 млн. грн. більше порівняно з минулим роком.
Відбулося збільшення середньомісячної виплати кожній категорії одержувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, на виплати інвалідам і пенсіонерам, які проживають у малозабезпечених сім’ях, передбачено 44,8 млн. грн.
Додаткові надходження дозволили забезпечити з початку року понад тисячу інвалідів колісними кріслами та понад 500 осіб – іншими засобами реабілітації.
З початку 2012 року 71 особа із числа інвалідів та ветеранів отримала спецавтотранспорт. Понад тисячу осіб отримали путівки на санаторно-курортне лікування. Так було оздоровлено 3109 ліквідаторів аварії на ЧАЕС та громадян, які проживають на забрудненій території .
Тож факти говорять самі за себе: усе, що ми проголошуємо, ми виконуємо.
- І наостанок про перспективи. Кабінет Міністрів уже схвалив законопроект «Про Державний бюджет на 2013 рік». Чого слід очікувати у бюджеті 2013 року українцям взагалі, і черкащанам зокрема?
- Бюджет 2013 року має дуже велике соціальне значення, адже передбачає продовження фінансування соціальних ініціатив Президента.
Я уважно ознайомився з документами, які були прийняті, й мушу зазначити, що попри скептичні відгуки щодо бюджету наступного року, він підтверджує те, що усі до одної соціальні ініціативи Президента України будуть виконані. А це означає, що ми матимемо можливість покращити життя людей, дати їм відчуття стабільності та впевненості у майбутньому.
Президент також дав доручення Кабінету Міністрів, у якому чітко визначені пріоритетні напрямки реформ і заходів, реалізація яких має бути здійснена у 2013 році за рахунок коштів Державного бюджету.
Серед них подальше впровадження таких важливих реформ, як медична, земельна, адміністративна, житлово-комунальна тощо.
Крім того, важливе місце буде надано регіональній складовій. Тому маємо надію, що наступного року Черкащину очікують інвестиційні субвенції в обсязі не меншому, ніж у 2012 році.
Адже область вже довела, що впевнено розвивається і рухається вперед. Так, згідно з отриманими нещодавно аналітичними документами, Черкащина за темпами зростання вже перебуває на 7 місці загального рейтингу з-поміж усіх областей України. Якщо ж говорити про економічні показники, то Черкащина на 2 місці.
Тому маємо величезні плани і на наступний рік. І вже подали перелік об’єктів (що входять до програми «Будуємо нову Черкащину»), які ми б хотіли завершити та збудувати у 2013 році за кошти державного бюджету,.
Втім, більш детально ми поговоримо з вами про це після остаточного затвердження Закону України «Про державний бюджет на 2013 рік».
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: Ми зробили акцент на пошук власних ресурсів"