![Дівчинка з Чигирина стала лауреатом Всеукраїнської Акції](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/29383.jpg)
17 вересня люди з героїчною професією відзначають своє професійне свято – День Рятівника.
Саме цього дня указом Президента в Україні, як визнання значного внеску працівників аварійно-рятувальної служби, пожежної охорони, інших спеціальних формувань у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я громадян, встановлене професійне свято – День рятівника.
Символічно, що із цією датою збігається не менш світле та значиме для усіх христіан свято, – День ікони Божої Матері "Неопалима купина", яка є своєрідною святинею для людей, які борються з вогнем. Вважається, що ця ікона із особливим образом Пресвятої Богородиці не лише є захисницею від пожеж та блискавок, а й допомагає рятувальникам під час їхньої небезпечної роботи.
З нагоди свята, 14 вересня, в оновленому палаці культури "Дружба народів", за участю сучасних молодіжних колективів та відомих виконавців Черкащини, пройшли урочисті збори та святковий концерт.
На святкування крім співробітників територіального управління, Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Управління держтехногенбезпеки МНС, та ветеранів були присутні почесні гості: керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради, а також численні друзі, рідні та знайомі рятувальників.
За традицією святкове дійство розпочалось відеофільмом, створеним на документальних кадрах роботи рятувальних підрозділів у цьому році. Лаконічно і водночас промовисто він ілюстрував усі складнощі роботи вогнеборця, показав, наскільки складно й небезпечно боротися із стихією, рятувати людське життя.
Як показує життя, Черкаська область має своїх героїв, які не залишаються осторонь людської біди. І прикладів "звичайного" героїзму безліч:
– в умовах надзвичайно холодної погоди відстояли житловий будинок та врятували 6 родин співробітники караулу Жашківського окремого пожежно-рятувального поста,
– 62 річний ватутінець, не розмірковуючи кинувся на порятунок двох дівчат, які тонули у місцевому ставку,
– 9-річна Єлизавета з Чигирина, ризикуючи власним життям врятувала з води свою старшу подругу.
Як знак пошани за мужній вчинок рятівник з Ватутіного з вдячністю отримав із рук заступника губернатора цінний подарунок, а Єлизавета, стала лауреатом Всеукраїнської Акції "Герой-рятувальник року-2012" та отримала запрошення до Києва на урочисту церемонію нагородження.
Справжньою окрасою урочистих заходів стала і святкова концертна програма. Цього вечора рятувальників дивували своєю емоційністю та щирістю чисельні виступи відомих на Черкащині художніх колективів. Не шкодуючи своєї майстерності та завзяття, діти та дорослі учасники концерту створили справжній святковий настрій для усіх учасників урочистостей.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дівчинка з Чигирина стала лауреатом Всеукраїнської Акції "Герой-рятувальник року-2012""