Як повідомив журналістам директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась, він категорично відмовився підписувати акти приймання будинків на обслуговування.
Причина одна – повна непідготовленість будинків до опалювального сезону.
– Я просто не маю права приймати будинки на обслуговування доти, доки їх належним чином не підготують. Якщо я це зроблю, я нестиму персональну відповідальність, – пояснив свою позицію Павло Карась.
Він розповів, що на сьогодні ледь не всі житлові будинки обласного центру зовсім не підготовлено до подачі теплоносія. Адже для того, щоб багатоповерхівкам до початку опалювального сезону підключити тепло, обслуговуючі організації, йдеться про СУБи, мали завчасно виконати певний перелік необхідних підготовчих робіт. Тобто, промити та випробувати системи опалення багатоповерхівок, за ізольвати внутрішньобудинкові теплові мережі, засклити місця загального користування, зробити так, щоб теплові пункти не були залиті фекаліями, а ще там має бути освітлення.
На жаль, так сталось, що після того, як СУБи доручили всі ці роботи вести приватній структурі, вони втратили контроль за підвалами (вказане обладнання знаходиться у підвальних приміщеннях будинків). Відтак тепловики не мають доступу до цього обладнання, бо ключі від підвалів або у руках приватної структури, або знаходяться у мешканців квартир, що на першому поверсі. У багатьох будинках вирізано електропроводку.
– Тепер, коли нам доводиться ремонтувати мережу теплопостачання, чи подачі гарячої води, ми спершу довго й нудно шукаємо ключа від підвалу, а потім підганяємо свої генератори і самотужки організовуємо освітлення на час виконання робіт, – скаржаться тепловики.
Також директор "Черкаситеплокомуненерго" висловив сумнів щодо того, що вже згадана приватна структура взагалі здатна виконати необхідні роботи вчасно. Бо вже тривалий час Павло Карась не може добитись інформації, скільки у тій структурі є спеціалістів, які мають право виконувати роботи по підготовці будинків до зими. Мовчить про це і заступник мера Черкас з питань житлово-комунального господарства Людмила Зарічна, хоч Павло Карась запевнив, що вже не раз ставив їй ці запитання.
Як запевнив Павло Карась, такі ж проблеми щодо тотальної неготовності будинків отримувати теплоносій, із зіштовхнулось "Черкаситеплоенерго", постала і перед Черкаською ТЕЦ. І тамтешніх фахівців ця ситуація теж не радує.
– Не підписую не тільки я. В мене вже є лист за підписом директора ТЕЦ Володимира Бондаренка, яким він відкликає власний підпис, поставлений на усіх раніше підписаних актів будинків по готовності до зими, – наголосив Павло Карась.
Парадокс у тому, що у заручниках одночасно опиняються одразу і тепловики і жителі будинків. Тепловики не мають права не подавати тепло до будинків, але не можуть цього зробити, бо непідготовлений будинок не здатний прийняти теплоносій. А жителі будинків через це приречені мерзнути у своїх оселях, навіть не зважаючи на те, що добросовісно платять за тепло. Одним СУБам від цього ні холодно ні жарко. Передавши обслуговування внутрішньо будинкових мереж у приватну структуру, вони просто "вмили руки".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Опалювальний сезон у Черкасах може завершитись, не розпочавшись"