Колонка редактора
Гривня гепнулася "нижче плінтуса" і з шумом закотилася подалі від євро з доларом практично у свій день народження. 2 вересня 1996 року Указом Президента Кучми гривню було запроваджено як національну валюту, а 4 вересня 2012-го вона мало не вислизнула з рук Нацбанку. Втім, чому ж "майже"? Адже незважаючи на всі запевнення урядовців про те, що ситуацію залагоджено, журналісти "Прес-Центру" і вдень 11 вересня ледве змогли знайти валюту у вільному продажу в обмінниках Черкас. Наче і понарозказували нам, що курс, який шалено був підскочив, уже повернули на місце – але ж і банкнот "загниваючого Заходу" досі достатньо немає, хіба що можна наміняти так само "стабільних", як і наша гривня, "дерев’яних" рублів сусідської Росії. А казати, що курс стабілізовано за умови відсутності валюти – це практично те саме, що призначити ціну на хліб по 50 копійок за буханку, але сам хліб з полиць прибрати. До речі, знаєте, яким був курс, коли Кучма запроваджував національну валюту? 1, 76 гривні за 1 долар США! Коментарі зайві, чи не так?
Нині курс формально повернули до позначки 8:1. Приблизно за таким самим "курсом", починаючи з 10 вересня, в Умані відбувається жвавий обмін мешканців місцевих хат і квартир: замість одного уманчанина, який виселяється в гараж, літню кухню або сарай, тимчасово заселяється осіб з вісім хасидів-паломників з далекого зарубіжжя. Уманчани добре пам’ятають, що прем’єр українського Уряду від обіцянок наздогнати економіку найрозвиненіших країн світу давно перейшов до закликів усім брати до рук лопати і копати картоплю, щоб не пропасти. Цю настанову вони виконали, швидко зібравши небагатий врожай картоплі, яка постраждала від засухи. Покопавши картоплю, уманчани тепер готові "накосити капусти" з приїжджих хасидів, зібравши з них плату за проживання, харчування й сувеніри. І хоча 9 тисяч хасидів, які планували добратися цьогоріч до Умані, зробити це не змогли через економічну скруту, та й решта 25 тисяч, які мають прибути, можуть надовго забезпечити уманчан тим, чим нездатний забезпечити рідний Нацбанк.
10 вересня в аеропорту Києва приземлився перший "борт" з паломниками – від авіакомпанії "Ель-Аль". Всього таких у Києві очікується 28, а в Одесі – 13. Частина авіарейсів з хасидами прибуде й до Вінниці. Куди завгодно – тільки не на Черкащину, куди паломники добираються. Причина банальна – всі обіцянки влади відновити роботу Черкаського аеропорту так і залишилися обіцянками.
Зате кажуть, що хоч у нас в області ні авіасполучення, ні нормальних сухопутних доріг немає, зате добре працює міліція. В усякому разі, так стверджує посол Ізраїлю в Україні Реувен Дінель. А він у роботі силових структур профі, бо був першим легальним резидентом знаменитого "Моссаду" на пострадянському просторі – зазначає ізраїльське видання IzRus, переказуючи його враження від Умані. Разом з тим, інше ізраїльське видання "Курсор" повідомляє, що Держштаб з боротьби із терором попередив ізраїльтян напередодні єврейського Нового року та річниці терактів у Нью-Йорку про те, що міжнародні терористи "мають намір здійснити диверсії поза межами Ізраїлю". Другим у переліку місць, де Держштаб рекомендує ізраїльтянам бути особливо пильними, названа наша Умань...Разом з тим, до паломників в Умані приставили не набагато більше, аніж зазвичай, поліцейських з Ізраїлю – їх очікується всього 12. Більше буде медичних працівників з Ізраїлю: 8 лікарів з найкращих клінік, 20 медбратів і 10 волонтерів "швидкої допомоги" привезуть з собою більше тонни ліків. Звезуть, правда, до Умані півтисячі вітчизняних міліціонерів – з вибухотехніками і собаками.
Хай буде добре все... Хай про Черкащину і Україну у світі чують тільки хороше! Дивись, іноземці колись почнуть міняти валюту за "курсом навпаки": по вісім доларів за гривню...
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Про євро і євреїв, про курс долара і курс "на Умань""