Директор "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась сподівається на те, що ситуацію зможе "розрулити" губернатор.
"Думаю, розв’язати проблему може лише губернатор Сергій Тулуб", – таку думку висловив, виступаючи перед журналістами 10 вересня, директор КП ТМ "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась.
Чотири черкаські котельні вже близько п’яти тижнів відключені від газу, а отже жителі мікрорайонів, які вони обслуговують (поблизу вулиць Луначарського, Корольова, Канівської, Гвардійської), не отримують гарячу воду. Особливо напружена ситуація в мікрорайоні "Луначарський", де ніколи не було таких тривалих перерв у теплопостачанні.
– Ми вклали туди великі кошти, – зазначив пан Карась. – Це найбільш модернізований район теплових мереж у Черкасах. Там найменші втрати тепла, там повністю модернізована, сучасна котельня. Фактично це гордість підприємства.
Як зазначив Павло Миколайович, газ, що йшов до котелень, відключила НАК "Нафтогаз" і її представники в Черкасах – ВАТ "Черкасигаз": "Черкаситеплокомуненерго" винне їм близько 24 млн гривень.
Парадокс ситуації в тому, що черкащани розплачуються за опалення і гарячу воду практично на 100%. Борг утворився через те, що тариф за теплопостачання в Черкасах на 12% менший за собівартість виробництва гарячої води. Таким чином, хоч черкащани й платять по тарифах, цих коштів для оплати газу недостатньо. Різницю мала б компенсувати держава, але вона цього чомусь уже тривалий час не робить. Нині держава заборгувала "Черкаситеплокомуненерго" приблизно 25,5 млн гривень. Що ж до постачальників газу, вони чекати далі відмовляються, хоч, як зазначив Павло Карась, в інших областях виявляють значно більше терпіння.
Вирішенням ситуації, на думку пана Карася, було б підвищення тарифів на ті самі 12%, але перед виборами цього, зрозуміло, ніхто не робитиме. Таким чином, ситуація зайшла в глухий кут.
Чому так сталося, директор "Черкаситеплокомуненерго" не знає, але припускає, що якийсь кандидат у народні депутати України спеціально провокує загострення ситуації, щоб у найкритичніший момент з’явитися на сцені й розв’язати проблему, що утворилася. "Втім, це – лише моє припущення, яке не має під собою жодних фактів", – наголошує пан Карась.
Шкода лише, що страждають ні в чому не повинні люди. Доведені до відчаю, вони погрожують увечері 10 вересня перекрити одну із доріг обласного центру або навіть міст через Дніпро.
– Я зробив усе, що я можу зробити на своєму рівні, - констатує Павло Карась. – Рішення про надання нам газу повинне бути прийняти на вищому рівні. Заплатити 24 мільйони гривень я не можу, бо їх у нашого підприємства немає. Я б дуже просив втрутитися у ситуацію тих, хто це може зробити. Думаю, розв’язати її може тільки одна людина – голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб. Він не лише обіймає впливову посаду, але й – колишній міністр, і знає, як такі питання вирішуються. Зрозуміло, що й для нього це не просто, але можливості Сергія Борисовича однозначно більші за мої, – підсумував пан Карась.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Жителі черкаського мікрорайону "Луначарський" збираються сьогодні перекривати міст через Дніпро"