Близько першої години ночі до чергової частини Чигиринського райвідділу міліції звернулася жителька одного із сіл району та повідомила, що до неї прийшла 70-річна сусідка – вона вся побита і просить допомогти: нажахана бабуся говорить, що на її оселю напали невідомі грабіжники в масках. Оперативний черговий негайно направив слідчо-оперативну групу на місце події.
Приїхавши на місце пригоди працівники міліції побачили ззовні нічим непримітний будинок, коли зайшли всередину – у веранді домоволодіння виявили бездиханне тіло літнього чоловіка, руки і ноги якого були зв’язані залізним дротом, а на тілі було видно сліди від знущань. Правоохоронці розпочали ретельний огляд будинку. Потрібно було виявити та вилучити якнайбільшу кількість речових доказів, які в подальшому допоможуть вийти на слід злочинців. Було зрозуміло, що до розбою злочинці ретельно готувалися, після себе вони не залишили майже ніяких слідів, а обличчя ховали під масками.
Через перший проміжок часу працівники міліції з'ясували обставини тієї ночі: 73-річний господар будинку поратися біля хати, несподівано до нього підійшли невідомі чоловіки. Від удару по голові дідусь втратив свідомість. Зловмисники занесли непритомного чоловіка у веранду, зв’язали та лишили лежати на підлозі. Один із нападників залишився з господарем будинку, а інший пішов обшукувати кімнати, де натрапив на 70-річну дружину пенсіонера. Нападник у масці штовхнув жінку, вона впала на ліжко. Зв’язавши руки і ноги своєї жертви, нелюд бив пенсіонерку та вимагав, щоб вона показала місце, де зберігаються кошти. Коли почув відмову, вирішив самотужки шукати гроші. Спочатку знайшов одну тисячу гривень, яка лежала під скатертиною, під матрацом відшукав ще 3 тисячі, які старенькі відкладали "на чорний день".
Задовольнившись здобиччю, він забрав знайдені гроші і разом із напарником втік з будинку. Ледь оговтавшись, злякана пенсіонерка звільнилася від пут зловмисників. Вона поспішила до веранди, адже знала, що там злочинці залишили її непритомного чоловіка. Проте викликати медиків було пізно: від нанесених тілесних ушкоджень він помер. Тоді бабуся, зібравши останні сили, пішла до сусідів, які і викликали працівників міліції.
Правоохоронці взялися за кропітку роботу, потрібно було якнайшвидше розкрити цей резонансний злочин та знайти і затримати зухвалих зловмисників, які підняли руку на немічних пенсіонерів. Працівники міліції допитували можливих свідків події, проводили чисельні перевірки та відпрацювання. Шляхом здійснення слідчо-оперативних заходів, оперативники спочатку вийшли на слід двох зловмисників: 29-річного та 32-річного жителів міста Черкаси. Згодом з'ясувалося, що до розбою причетний ще й 31-річний раніше судимий чоловік, який на час слідства намагався сховатися у Полтавській області. Працівники карного розшуку затримали зловмисника за місцем його проживання. Наразі всі нападники дають покази слідчим, за даним фактом порушено кримінальну справу за ст. 115 "Вбивство" та ст. 187 КК України "Розбій", санкція яких передбачає позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна. Триває слідство, яке встановлює факти цієї справи, адже необхідно з'ясувати всі причини та обставини злочину.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бандитів, які скоїли жахливий злочин, ретельне маскування не врятувало від арешту"