![Проводове радіо – зберегти і відновити](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/461.JPG)
За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба проведено робочу нараду з питань відновлення мережі проводового мовлення в області. Вона була проведена під головуванням заступника голови ОДА Тетяни Прітченко за участю начальника управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації Тетяни Калиновської, фахівців управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, директора Черкаської філії «Укртелеком» Василя Павленка, начальника служби розподільних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Володимира Завріна, генерального директора ОДТРК «Рось» Лариси Єфремової.
– Під час кожної зустрічі Сергія Борисовича з громадськістю постають питання відновлення проводового мовлення, – наголосила Тетяна Прітченко на початку робочої наради. – Люди скаржаться, що не мають можливості слухати проводове радіо, по декілька місяців не ремонтуються обірвані радіопроводи, не відновлюються вони і на нових електричних стовпах.
Статистика свідчить про те, що тенденція скорочення кількості радіоточок триває. На сьогодні їх близько 82 тисячі, що майже на 35 тисяч менше, ніж у 2010 році. А потребують ремонту – 4 тис. 80 точок.
За словами заступника губернатора, цей вид мовлення все ще відіграє важливу роль у тих населених пунктах, де йому немає альтернативи, особливо в сільській місцевості.
Інформація, яка надходить з районів, свідчить про те, що місцева влада шукає шляхів вирішення цієї проблеми і окремі позитивні зрушення вже є. Проте цього недостатньо.
Під час наради виступила начальник управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації Тетяна Калиновська. За її словами, на Черкащині є райони, де,через проблеми із фінансуванням та у зв’язку з загальною тенденцією скорочення кількості радіоточок, редакції місцевого радіомовлення припинили своє існування або реформовані у відділи чи підрозділи. На цьому фоні обнадійливо виглядає переломне ставлення до радіомовлення у Корсунь-Шевченківському районі, де кілька років місцеве радіо не працювало. Районна влада тут прийняла рішення про створення комунального підприємства «Телерадіоорганізація «На хвилях Корсуня» та виділили на організацію її діяльності 257 тисяч гривень. Частину коштів уже профінансовано. Місцеве радіомовлення транслюється традиційно через дроти.
Державна політика у цій сфері має дві складові: перша – збереження, відновлення дротових мереж та будівництво сучасних оптоволоконних ліній; друга – максимальне охоплення території ефірним мовленням.
На виконання доручення голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба розроблено графік відновлення проводового радіо на 2012 рік.
За пропозиціями міст і районів, визначено конкретні цифри і терміни. Проте багато райдержадміністрацій та міськвиконкомів формально поставилися до такого завдання. До прикладу, Катеринопільський і Монастирищенський райони повідомили, що у них всі радіоточки працюють і потреби у проведенні робіт немає. У Кам’янському – треба відновити 1 радіоточку, Звенигородському – 2, Чигиринському – 9. А численні звернення громадян свідчать про загальну стурбованість людей тенденціями на втрату можливостей слухати проводове радіо.
У свою чергу, директор Черкаської філії «Укртелеком» Василь Павленко відзначив, що для власника «Укртелекому» (вже кілька років підприємство є приватною власністю) відновлення ліній є збитковим, тому на цю справу виділяються невеликі кошти.
– Також наше підприємство не встигає за планом «Черкасиобленерго» виконувати ремонтні роботи з відновлення проводових мереж, – розповів Василь Павленко.
За результатами обговорення заступник голови ОДА Тетяна Прітченко дала ряд доручень щодо покращення ситуації.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Проводове радіо – зберегти і відновити"