![Журналісти здобули нові знання на інформаційно-навчальному тренінгу «Демократія. Вибори. ЗМІ. Україна-2012»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/429.JPG)
Цей захід проходив у м. Черкаси 28-29 серпня нинішнього року та був організований за підтримки ВГО «Демократична дія» Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Державного комітету телебачення і радіомовлення України та Черкаської обласної державної адміністрації.
За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба у відкритті інформаційно-навчального тренінгу «Демократія. Вибори. ЗМІ. Україна-2012» взяли участь його заступник Тетяна Прітченко і начальник управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації ОДА Тетяна Калиновська. Гарною нагодою отримати нові знання, почути професійні роз’яснення виборчого законодавства, зокрема, в організації та забезпеченні інформаційного супроводу виборчої кампанії 2012, перейняти позитивний досвід колег скористалося майже 50 працівників мас-медіа Черкащини.
Президент ВГО «Демократична дія» Сергій Джердж, як модератор тренінгу, відкрив захід, представив його учасників, коротко ознайомив усіх із тематикою сесійних занять і запросив до виступу заступника голови ОДА Тетяну Прітченко. Тетяна Федорівна подякувала ініціаторам проведення семінару за те, що він стартував із Черкащини.
– Позитивно, що громадські організації взяли на себе таку відповідальність, дуже вдало обравши аудиторію для проведення цього заходу. Адже саме журналісти зможуть продуктивно використати отримані під час навчання знання та через свої засоби масової інформації донести їх до якнайширшого кола жителів області. Нинішні реалії життя потребують постійного навчання. Обласна державна адміністрація надає великого значення співпраці як з працівниками мас-медіа, так і громадськими організаціями Черкащини та готова до її продовження.
Тетяна Калиновська, звертаючись до всіх учасників заходу, наголосила:
– Ми використовуємо всі можливості задля навчання журналістів області. Те, що на цей захід прибуло понад 70 відсотків редакторів і журналістів місцевих мас-медіа, свідчить про надзвичайну їх зацікавленість у зазначеній інформації. Не дарма кажуть: «Хто навчений, той озброєний», тому хочу подякувати ініціаторам тренінгу та запрошую їх приїздити на Черкащину частіше.
Далі робота учасників заходу відбувалася посесійно. Першу тему було присвячено «Виборчій кампанії - 2012 в Україні: законодавчим та інформаційним аспектам». Директор Департаменту інформаційної політики Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак акцентував увагу присутніх на роз’ясненні окремих положень та набутому в Україні досвіду втілення в життя трохи більш як рік тому прийнятого Верховною Радою України ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Він надав ряд практичних порад місцевим журналістам, як ефективно користуватися цим прогресивним законом задля оперативного отримання важливої для суспільства інформації.
Кандидат технічних наук, доцент Науково-дослідного центру правової інформатики Національної академії правових наук України (заступник керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії з 09.2001 р. по 05.2004 року) Володимир Фурашев детально поінформував представників мас-медіа, як у період висвітлення виборчої кампанії не допускати порушень діючого законодавства, зокрема, як самого закону про вибори до ВРУ 2012 року, так і інших законів, насамперед, тих, котрі регламентують інформаційну діяльність ЗМІ.
Про сучасний розвиток мас-медіа, появу новітніх ЗМІ та ефективних форм комунікацій із громадськістю на основі європейського досвіду поінформувала учасників тренінгу доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Ольга Гресько.
Про те, як ефективно спланувати роботу редакцій ЗМІ під час виборчої кампанії розповів присутнім перший секретар НСЖУ, керівник проекту PROCHERK.info, медіа-тренер, заслужений журналіст України Сергій Томіленко. Він, зокрема, повідомив, що для захисту журналістів та редакцій видань Національною Спілкою журналістів України ініційовано відкриття «гарячої лінії», на яку за телефонами: 044-234-23-57 та 044-234-21-02 при нагальній потребі за допомогою можуть звертатися журналісти як центральних, так і обласних та місцевих ЗМІ.
Черкаська журналістка, тренер, експерт міжнародних проектів Оксана Колісник поділилася з колегами знаннями щодо об'єктивного та ефективного висвітлення виборчого процесу , подолання можливих бар'єрів, використання можливостей тощо. Із залученням групової роботи за методикою «килимок ідей» журналісти визначали проблемні питання, спільно шукали шляхи їх вирішення, створювали порадник необхідних дій тощо.
Цікавою та змістовно насиченою була наступна сесія«Комунікативні стратегії та інформаційна політика», яку провела виконавчий директор Центру міжнародної безпеки та стратегічних досліджень, доцент Любов Глєбова.
На роботі ЗМІ під час виборчої кампанії, юридичних та етичних аспектах її висвітлення зупинився провідний експерт дослідницько-аналітичного центру «Енігма», координатор проектів Комітету Виборців України Юрій Сас.
Тренінг відбувався у формі відкритого спілкування, з чисельними запитаннями журналістів та отриманням фахових відповідей на них. Безумовно, нові знання та обмін досвідом будуть корисними для учасників заходу у подальшій роботі.
По завершенню навчання-тренінгу його учасникам вручено спеціальні сертифікати, а на згадку про нього зробили спільне фото.
Управління інформаційної політики та зв’язків та ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Журналісти здобули нові знання на інформаційно-навчальному тренінгу «Демократія. Вибори. ЗМІ. Україна-2012»"