![Купивши доїльну установку, подружжя з Корсунщини отримало державну дотацію](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28775.jpg)
Подружжя Кущових із Сотників Корсунь-Шевченківського району отримало від держави компенсацію за придбання доїльної установки вітчизняного виробництва. Тепер оформляють документи для отримання дотації на вирощення молодняку великої рогатої худоби.
У звичайної сільської родини – велике за нинішніми мірками господарство – дві маленькі телички та чотири корови.
Господиня Наталія Кущова розповідає:
– Спочатку була одна корова, на молоко хороша. Вигляділи від неї теличку – шкода було продавати. Вірте не вірте, вони нам як діти. А потім від кожної ще по теличці вигляділи. Хорошої породи, чорно-рябі. Цієї весни приплід одержали. Як можна під ніж таку красу пускати! Звичайно, вирощувати теличок затратно. Їм зараз по два місяці, щодня кожній по 9 літрів молока випоюємо. Але ж гарно доглянеш – гарні й корови будуть. Як впоруємось? Та день і ніч товчемося. Чоловік Сергій Іванович раніше в Сотницькому сільгосптоваристві шофером працював, тепер роботи немає, а я в бібліотеці – це й щоденна робота, і всі сільські заходи. А весь інший час – господарство: і нагодувати треба, і повітку почистити, і на випас вивести. Та ще й про корми на зиму потурбуватися. У нас всього 8 голів худоби – ще двоє старших телят годуємо. Чоловіку в усьому допомагає Джульєтта, – жінка проводить до сарая, звідки грайливо виходить молода сіра кобила. Сергій Іванович ласкаво гладить її по шиї: "Помічниця. Вона й привезе що потрібно, і город обробить. Відколи господарство виросло, хочеться тракторця придбати, але коштів поки що не вистачає".
У кожного з подружжя – свої обов’язки по господарству. Сергій Іванович мусить обробляти майже півтора гектара землі, щоб мати зелену масу та сіно. Наталія Дмитрівна працює на городі. Не кажучи вже про свиней, кролів, курей та іншу птицю, без яких немислимий сільський двір. Молоко здають заготівельникам, хоча прибутки від цього далеко не рівноцінні затратам.
У таких умовах державна підтримка – не розкіш, а гостра необхідність. От і шукали господарі з Сотників будь-якої можливості.
– Почула про програму відшкодування за доїльну установку, і хоч сумнівалась, чи вийде щось, та документи необхідні оформила, – розповідає Наталія Дмитрівна. – Тиждень тому одержала 4 тисячі 400 гривень компенсації – від держави підтримка на розвиток нашого господарства. Мені, до речі, розвиднілося, коли з’явилась доїльна установка. Шкодую, що раніше її не купили. Тепер документи в управління агропромислового розвитку подали на двох теляток, думаємо й двох інших оформити, щоб державну дотацію за вирощування молодняка худоби до 15 місяців одержати. Це вже реальна допомога людям, які вирощують худобу. Знаєте, скільки молочних телят під ніж іде через те, що глядіти їх по півтора-два роки господарям у збиток?
Шматок хліба в селі дається нелегко. Щоб прогодувати себе і нагодувати інших, сім’я Кущових не дозволяє собі ані поїздок на море, ані санаторіїв, а яка вже може бути мова про 8-годинний робочий день! Щонайменше 18-годинний. Причому, і у вихідні корови їдять і дояться так само тричі на день...
Тому їм як нікому потрібна підтримка. Мрії подружжя Кущових не такі вже й захмарні: вистачило б коштів на невеликий тракторець.
долар США – 8,09/8,13, євро – 9,85/10,10, російський рубль – 0,247/0,257
Як отримати спеціальну бюджетну дотацію від держави
інформує начальник Головного управління агропромислового розвитку в Черкаській області Вадим Рудишин.
Кожен господар, у чиєму домогосподарстві народилось теля, має право отримати дотацію з Державного бюджету за його утримання та збереження до певного віку (з трьох до одинадцяти місяців). Він повинен:
1. Звернутись до органів місцевого самоврядування з тим, щоб було здійснено запис у погосподарській книзі про народження теляти;
2. Отримати паспорт великої рогатої худоби та ветеринарну картку до нього. Для цього необхідно звернутись до фахівців ветеринарної служби або до державного підприємства "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин";
3. Відкрити рахунок у банку;
4. Копії паспорта громадянина України та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (довідка про присвоєння ідентифікаційного номера) подати до сільських, селищних чи міських рад.
Селянам також виплачується відшкодування вартості придбаної нової установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва.
Право на це мають фізичні особи, які утримують у своєму господарстві не менше трьох ідентифікованих та зареєстрованих корів (яким видано паспорт та прикріплено відповідну бірку з номером).
Для цього треба подати до управліннь агропромислового розвитку районних держадміністрацій такі документи:
1) Довідку про кількість корів, видану сільською, селищною чи міською радою;
2) Копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;
3) Витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
4) Копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння;
5) Копії паспорта особи і довідки про відкриття рахунку в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Купивши доїльну установку, подружжя з Корсунщини отримало державну дотацію"