На Черкащині двоє молодиків, які причетні до ряду крадіжок в місті Сміла, опинилися на лаві підсудних. Майже кожного дня протягом декількох тижнів зловмисники вчиняли крадіжки з гаражів в одному з місцевих кооперативів міста.
Злочинці діяли впевнено та зухвало, не боячись ніякого покарання. Працювали швидко, брали лише те, що можна було легко винести та швидко продати, щоб якнайшвидше отримати гроші.
Правоохоронцями проводилася робота по розкриттю даного злочину, до якої був задіяний весь особовий склад Смілянського міськвідділу. Щоденно опитувалися жителі всього мікрорайону, перевірялися особи, котрі могли б бути причетні до скоєння крадіжок, а також особи, котрі могли б допомогти оперативникам в розкритті даного злочину. Та все було марно. Щоразу крадіям вдавалося вийти сухими з води. А власники гаражів продовжували телефонувати до міліції та повідомляти про нові та нові крадіжки. Коли кількість обкрадених гаражів перевищила десяток, розкриття даного злочину стало справою честі для правоохоронців.
Щодня та щоночі оперативники відпрацьовували район, де скоювалися крадіжки, вивчали психологію зловмисників та манери скоєння злочину. І старання працівників міліції виявились не марними. Під час однієї з нічних операцій проїжджаючи повз гаражний кооператив правоохоронці помітили, що на одному з гаражів зірваний замок, двері відчинені навстіж, а всередині хтось нишпорить з ліхтариком. Під’їхавши ближче, вони помітили, як один з чоловіків кинувся на втьоки, інший, перебуваючи всередині гаража, почав чинити правоохоронцям опір. Але професійні дії працівників міліції не дали зловмисникам жодного шансу. Зловмисники були затримані та доставлені до міськвідділу.
На слідстві затримані розповіли, як все відбувалося. Напередодні нового року, відчуваючи брак коштів, молодики вирішили підзаробити та вибрали найлегший та звичний метод – крадіжку. Вирішили обікрасти декілька гаражів в одному з місцевих кооперативів, так як вони знаходяться в темному провулку і ніким не охороняються. Перша спроба пройшла вдало. Отримавши кошти, хлопці почали витрачати їх на розваги. Але гроші швидко скінчилися. Молодики скоїли ще одну крадіжку. Впевненість у своїй безкарності, та легкі гроші запаморочили чоловікам голову і ті почали ходити на крадіжки, як на роботу. Та жити за рахунок інших у зловмисників не вийшло – протизаконні дії, як і очікувалося, були припинені працівниками міліції. Відносно затриманих порушили кримінальну справу за частиною 3 статті 185 (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) Кримінального кодексу України.
Нещодавно по даній справі відбувся суд, який і виніс свій вердикт, присудивши 21-річному "організатору" чотири роки позбавлення волі, а його 22-річний товариш, з врахуванням всіх пом’якшуючих обставин, отримав три роки обмеження волі з іспитовим строком на два роки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міліціонери затримали двох хлопців, які скоїли ряд крадіжок"