![2012 року найбільш активно установи банків області кредитували торгівлю, будівництво та сільськогосподарські підприємства](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/262.jpg)
Про показники діяльності банківської системи Черкаської області за станом на 1.08.2012 поінформувала Прес-служба Управління НБУ в Черкаській області.Згідно з цим повідомленням, грошово-кредитна політика Національного банку України в січні-липні цього року мала збалансований характер та продовжувала сприяти підтримці цінової стабільності в державі. Ситуація на грошово-кредитному ринку Черкаської області у січні-липні 2012 року характеризувалась подальшим зростанням зобов’язань за депозитами як юридичних, так і фізичних осіб. Крім того, третій місяць поспіль спостерігалося збільшення обсягу кредитних вкладень установ банків регіону.
За станом на 01.08.2012 на території області зареєстровано 707 відокремлених підрозділів банків, що представляють 62 банки-юридичні особи.
Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання та фізичних осіб-резидентів, залишаються основною складовою ресурсної бази установ банків Черкаської області. Зобов’язання банківських установ за залученими коштами з початку року збільшились на 674млн. грн., 11%, до 7034 млн. грн., в основному за рахунок збільшення коштів на рахунках фізичних осіб. Збільшення залишків коштів клієнтів відбулося як у національній валюті (на 454 млн. грн., 11%, до 4698 млн. грн.), так і в іноземній (на 220 млн. грн., 10%, до 2336 млн. грн.). Як свідчить аналіз, частка зобов’язань установ банків у національній валюті (67%) переважає частку зобов’язань у іноземній валюті.
Депозити фізичних осіб-резидентів збільшилися на 655 млн. грн., або 13%, і склали 5752 млн. грн. Зростання депозитів населення відбулося як у національній валюті (на 454 млн. грн., 15%, до 3519 млн. грн.), так і в іноземній (на 201 млн. грн., 10%, до 2233 млн. грн.). Частка депозитів фізичних осіб у національній валюті склала 61%, що свідчить про стабільне зростання довіри населення до національної валюти.
Кредитний ринок області адекватно реагує на запити реального сектора економіки щодо кредитних вкладень та має позитивні тенденції. Третій місяць поспіль заборгованість за кредитами установ банків має позитивну тенденцію і за станом на 01.08.2012 становить 5698 млн. грн., в тому числі юридичним особам - 3319 млн. грн. (58% від кредитного портфеля установ банків). Заборгованість за кредитами фізичних осіб становить 2379 млн. грн. (42% від загальної заборгованості).
В 2012 році найбільш активно установи банків області кредитували торгівлю, будівництво та сільськогосподарські підприємства. Заборгованість за кредитами, направленими у торгівлю, з початку року збільшилась на 174млн.грн., або 20% і склала 1052 млн. грн.; будівництву – збільшилась на 27млн.грн., або 20% і склала 163 млн. грн.; сільгоспвиробникам - збільшилась на 6,5 млн. грн., або 1,1%, і склала 602 млн. грн.
Обсяг довгострокових кредитів склав 3730 млн. грн., що становить 65,5% загального обсягу кредитних вкладень.
У липні 2012 року, у порівнянні з груднем 2011 року, зменшились середньозважені процентні ставки за кредитами, виданими як фізичним особам (на 0,6 п. п. до 25,8%), так і суб’єктам господарювання (на 1,9 п. п. до 14,4%).
Банківська система приймає активну участь у впровадженні в регіоні соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
Установами банків області за станом на 15 серпня 2012 року було видано 6 кредитів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов»:
– Філією-Черкаським обласним управлінням АТ «Ощадбанк» (далі – Філія) два кредити – на придбання однокімнатної квартири в будинку по вул. Бидгощській, 38/1, м. Черкаси (забудовник ПП «Надія») та на придбання двокімнатної квартири в будинку по вул. Корольова, 16/1, м. Черкаси (забудовник ПП «Надія»);
- Черкаською обласною дирекцією АБ «Укргазбанк» – два кредити на придбання однокімнатних квартир в будинку по вул. Бидгощській, 38/1, м. Черкаси (забудовник ПП «Надія») та два кредити на придбання однокімнатних квартир в будинку по вул. Комарова, 21-А, м. Умань (забудовник ТОВ «Шанс»).
Крім того, проводиться активна роз’яснювальна робота серед населення з метою залучення до участі у програмі іпотечного кредитування. До Філії звернулося 76 осіб з проханням надати роз’яснення щодо умов отримання кредиту, з яких по одному позичальнику, що бажає купити квартиру у місті Умань (забудовник ТОВ «Шанс»), необхідне рішення Уманської міськради на поновлення громадянина на квартирному обліку; до установ АБ «Укргазбанк» звернулися за консультацією 41 особа, з яких двоє позичальників отримають кредити протягом наступного тижня, ще семеро громадян готують відповідні документи для участі у програмі; до установ АТ «Банк «Фінанси та Кредит» звернулося за роз’ясненнями 11 осіб, які отримали необхідну інформацію.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "2012 року найбільш активно установи банків області кредитували торгівлю, будівництво та сільськогосподарські підприємства"