![В облдержадміністрації відбулася нарада з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/251.JPG)
Розпочавши нараду, заступник голови ОДА Анатолій Безверхній наголосив, що вона проводиться у ширшому, ніж зазвичай, форматі. До роботи засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках запрошено також представників місцевої влади, прокуратури, Господарського суду, інших контролюючих органів області, та підприємств-боржників. У цьому заході взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко.
За попередніми даними, станом на 1 серпня 2012 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становить 12,4 млн. грн. Порівняно до початку року вона зросла на 9,1 відсотка, а до 1 липня 2012 року – на 17,9 відсотка.
8 регіонів Черкащини мають борги із зарплати.
Поміж найбільших боржників: м. Черкаси – 7,3 млн. грн. (59 відсотків загального боргу); Черкаський район – 2,2 млн. грн. (17,4%); м. Сміла – 1,7 млн. грн. (13,4 %).
– Незважаючи на вжиті заходи, поки що не вдається ліквідувати борги із виплати зарплати, – констатував Анатолій Васильович. – Вочевидь, необхідно спільно шукати більш дієві шляхи впливу на боржників, діючи, звісно, у законодавчих рамках.
На нараді йшлося про те, що заборгованість на активно діючих підприємствах становить 4,8 млн. грн., або 39 відсотків загального боргу. Упродовж липня відбулося збільшення заборгованості на 900 тис. грн. (+23%). Понад 93 відсотка боргу, а саме 4,4 млн. грн., припадає на місто Черкаси.
Поміж проблемних підприємств є комунальні підприємства Черкаської міської ради: «Черкасиелектротранс» (796,1 тис. грн.) та «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (501,2 тис. грн.), а також Черкаської обласної ради, зокрема, «Облпаливо» (635,1 тис. грн.). Поміж підприємств-банкрутів «лідирує» ЗАТ «Рось» (2 млн. грн.).
У Черкаському районі ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» – єдине підприємство, яке має постійно зростаючу заборгованість із зарплати. Станом на 1.08.2012 року вона становить 2,2 млн. грн. – майже третину боргу підприємств-банкрутів.
У м. Смілі на 7 підприємствах-банкрутах заборгованість становить 1,6 млн. грн. (13,4 відсотка загального боргу). Найбільше заборгували працівникам державного підприємства «Машинобудівний завод «Оризон» (734,4 тис. грн.) та дочірнього підприємства будівельне управління №4 ВАТ транспортного будівництва «Одестрансбуд» (686,8 тис. грн.).
Із більш детальною інформацією ознайомив учасників наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров. Він, зокрема, визнав недостатньо ефективними заходи, які вживаються з боку органів виконавчої влади, зокрема, й структурним підрозділом, яке очолює.
– Самоусунулися від вирішення проблеми ліквідації заборгованості із заробітної плати Черкаський та Смілянський міськвиконкоми та Черкаська райдержадміністрація, у той час як на підприємствах, в установах та організаціях цих регіонів сконцентровано майже 90 відсотків боргу по області (понад 11 млн. грн.), – зазначив Михайло Миколайович.
Він також зауважив, що станом на 1 серпня цього року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня у бюджетній сфері, у той же час підприємства державної та комунальної форм власності заборгували своїм працівникам 5,3 млн. грн. (43 відсотки загального боргу). До вищевказаних боржників він додав КП: «Аеропорт Черкаси» (1373,5 тис. грн.), ДП «Рубін» (411,5 тис. грн.); «Будівельно-монтажне управління» (301,5 тис. грн.), КП «Чигиринське» 309 тис. грн. та інші.
Він закликав не стояти осторонь вирішення проблеми ліквідації заборгованості на підприємствах-боржниках представників податкової служби, фінансової інспекції, Пенсійного фонду, правоохоронних органів, профспілок та інших контролюючих органів влади, які мають право на здійснення перевірок щодо стану виплати заробітної плати. А Головне управління юстиції – інформувати тимчасову комісію облдержадміністрації про недобросовісне виконання своїх обов’язків арбітражними керуючими і в той же час порушувати питання перед Господарським судом про заміну таких керівників, а у разі необхідності, домагатися позбавлення їх ліцензії.
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Володимир Багрійчук нагадав керівникам підприємств-боржників, що вони несуть безпосередню відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати працюючим, відповідно до ст.35 ЗУ «Про оплату праці».
Є категорія керівників, які ігнорують вимоги комісії та не мають совісті перед людьми. Переконаний, що доки до таких керівників не посилять уваги правоохоронні органи, позитивного виходу із ситуації щодо повернення боргу по заробітній платі працюючим не буде, – заявив Володимир Петрович.
На нараді було заслухано й ряд представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих структур, керівників підприємств-боржників.
Підсумовуючи, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Безверхній наголосив, що вирішення питання ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати залишається пріоритетним. Він попередив, що щодня триматиме це питання на особистому контролі, запрошуватиме на співбесіди керівників регіонів та підприємств-боржників та зустрічатиметься з ними на місцях.
– Ми застосуємо найрішучіші кроки задля виходу із складної ситуації щодо ліквідації боргів. Іншого шляху в нас просто немає. Люди повинні отримати зароблені кошти, а влада – забезпечити права громадян на їх отримання. Тож до порушників законодавства буде застосовано всі необхідні важелі впливу, аж до кримінальної відповідальності, – зазначив Анатолій Безверхній.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В облдержадміністрації відбулася нарада з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати "