![На Черкащині активно проводяться ремонти сільських Будинків культури](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/151.jpeg)
За словами начальника управління культури облдержадміністрації Василя Марштупи, нині клубні заклади в багатьох сільських населених пунктах залишаються головними осередками, що задовольняють культурно-дозвільні потреби сільських жителів і є традиційними центрами з розвитку народної творчості.
За ініціативи голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба було розроблено проект обласної Програми підтримки та розвитку сільських клубних закладів на 2012 рік. 26 червня цього року його схвалено рішенням сесії обласної ради.
Програма, перш за все, спрямована на збереження існуючої мережі та покращення матеріально-технічної бази сільських клубів, сприяння розвитку аматорського мистецтва,створення умов в організації якісного, змістовного культурного дозвілля жителів сільської місцевості. Як зазначає Василь Марштупа, фінансове забезпечення заходів програми здійснюється у межах коштів, передбачених галузі «культура» в обласному та місцевих бюджетах й з інших джерел, не заборонених законодавством. Для реалізації програми заплановано освоїти кошти у сумі 10 млн. 147 тис. грн., із них за рахунок місцевого бюджету 6 млн. 125 тис. грн., інші джерела – 4 млн. 22 тис. грн.
Приємно, що з моменту прийняття програми пройшло небагато часу, проте вже сьогодні є перші конкретні результати роботи щодо забезпечення ефективного функціонування закладів культури в сільських населених пунктах області.
За словами Василя Васильовича, на виконання рішення обласної ради від 26.06.2012 № 16-5/VI «Про обласну програму підтримки та розвитку сільських клубних закладів на 2012 рік» проведено капітальні та поточні ремонти сільських Будинків культури у більшості районів Черкащини. Зокрема:
– у Городищенському районі – Старосільського СЦКД на 24,0 тис. грн., Валявського – на 262,0 тис. грн., Хлистунівського – на 35,6 тис. грн., Мліївського СЦКД № 1 – на 36, 7 тис. грн.;
– у Драбівському районі – ремонт покрівлі даху Берлівського Будинку культури на 62,0 тис. грн., Ленінського – на 21,0 тис. грн.;
– у Жашківському районі – Житницький СБК – на 26,0 тис. грн.;
– Звенигородському – Юрківський СБК – на 50,0 тис. грн., Неморозький СБК – на 300,0 тис. грн,
– Золотоніському – Піщанський СБК – на 148,0 тис. грн., Драбівецький СБК – на 61, 5 тис. грн.;
– Корсунь-Шевченківському районі – Бровахівський СБК – на 91,0 тис. грн., Квітчанський – 121,0 тис. грн., Стеблівський – 51,0 тис. грн. (ведуться роботи на 68,0 тис. грн.), Селищанський – 30,0 тис. грн.;
– Лисянському районі продовжуються ремонтні роботи на 83,0 тис. грн. у Чаплинському СБК;
– Монастирищенському районі – Дібрівський СБК – 5,0 тис. грн.;
– Уманському – Аполянський СБК – 18,0 тис. грн., Острівецький – 30,0 тис. грн.;
– Христинівському районі – Великосевастьянівський СБК – 78,0 тис. грн., Осітнянський – 126,0 тис. грн. (роботи завершено);
– Черкаському районі – Білозірський СБК – 100,0 тис. грн.;
– Чигиринському районі – Трушівський СБК 220,0 тис. грн., Головківський – 158,0 тис. грн.;
– у Чорнобаївському районі – Мельниківський СБК – 23,0 тис. грн., Лящівський СБК – 86,9 тис. грн.;
– Шполянському районі – Іскринський СБК – 20,0 тис. грн.
Виконання заходів Програми підтримки та розвитку сільських клубних закладів на 2012 рік триває.
За інформацією управління інформаційної політикита зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині активно проводяться ремонти сільських Будинків культури "