![100-річну будівлю на Уманщині замінять новою школою](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28459.jpg)
Стратегічним об'єктом для Уманщини насьогодні є будівництво нової школи в селі Родниківка. Вона конче потрібна селу, яке розташоване у приміській зоні.
Зараз Родниківська загальноосвітня школа розташована у трьох старих пристосованих одноповерхових будівлях, які вже не задовольняють потреби учнів та педагогічний колектив.
Головний корпус цього навчального закладу збудовано ще у 1912 році, тож цього року школа зустрічатиме свій 100-річний ювілей. Ще 1990 року розпочато будівництво нової школи, яке, втім, було зупинено 1995 року. Від різних представників влади мешканці села неодноразово чули запевнення, що школу добудують. Та лише 2011 року, за сприяння голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, зведення нової школи було відновлено.
Головним розпорядником коштів визначено Головне управління капітального будівництва облдержадміністрації. Будівельні роботи здійснює підрядна організація ГК "Сфера" м. Черкаси. Загальна вартість із урахуванням будівельних робіт, обладнання, благоустрою території становить 21, 3 млн. грн. 2011 року використано 9, 7 млн. грн. В 2012 році з державного бюджету передбачено кошти в сумі 4, 7 млн. грн.
Нині новобудова перебуває на постійному контролі облдержадміністрації та Уманської райдержадміністрації. Нещодавно за дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба з ходом будівництва даного об’єкту ознайомився його перший заступник Сергій Рябцев, який позитивно оцінив темпи будівельних робіт.
Школу в Родниківці будують добротну, з дотриманням технологій. Для її добудови необхідно ще понад 6,8 млн. грн.
За словами голови Уманської РДА Анатолія Петренка цього року будівництво буде завершено. Цей об’єкт вже готовий на 70 відсотків і будівельні роботи не припиняються.
Заступник голови райдержадміністрації Сергій Рогальський надав детальну інформацію про обсяг виконаних робіт, згідно з якою кожного дня будівля школи змінюється. На даний час споруджено дах із дотриманням протипожежної обробки деревини, пароізоляцією та утепленням, облаштовано вентиляцію; встановлено металопластикові вікна; демонтовано перегородки та стіни відповідно проекту; виконано цегляну кладку стін та перегородку усіх поверхів і підвалів, 90% облаштування стін гіпсокартоном; 80% шпаклювання внутрішніх стін; розведено комунікації (теплопостачання, водовідведення, електрообладнання); стяжку підлоги; на 60% утеплено зовнішні стіни; на 25% пофарбовано фасадну частину; демонтовано приямки та встановлено нові світлові приямки у підвали; ведуться роботи з облаштування внутрішніх стін плиткою; проводиться утеплення підвалу зовнішньої сторони та гідроізоляція; на 90% прокладено зовнішні мережі водовідведення; прокладаються зовнішні мережі водопостачання.
Старенька школа Родниківки також не залишиться у майбутньому без дитячого гомону. Тут працюватиме районний центр дитячої та юнацької творчості.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "100-річну будівлю на Уманщині замінять новою школою"