Нині в області налічується 85,5 тис. людей з особливими потребами, поміж них 3200 – інваліди-візочники.
Вони потребують допомоги та підтримки від держави не лише у грошовому еквіваленті, а й особливого планування житла, облаштування під’їздів будинків, магазинів, аптек, державних установ пандусами, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
– Насьогодні частка осіб із обмеженими можливостями у загальній структурі населення України становить 5,7 % проти 3% у 1994 році. У Черкаській області – 6,7%, – зазначила на прес-конференції заступник голови ОДА Тетяна Прітченко. – Але держава постійно піклується про незахищені верстви населення. Цього року задля цієї мети передбачено понад 614 млн. грн. (удвічі більше, порівняно з 2008 та 2009 роками).
Тетяна Прітченко наголосила також на тому, що в області належна увага приділяється і зведенню пандусів, необхідних для зручного пересування візочників. Зокрема, загальноосвітні навчальні заклади забезпечені ними на 80 відсотків. Вона закликала керівників установ, організацій, підприємств продовжити роботу з облаштування зручних під’їздів для інвалідів.
Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Микола Ткаченко повідомив, що у квітні ц.р. Постановою Кабінету Міністрів України №321 прийнято "Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та окремих категорій населення". Це дозволяє інваліду самостійно обирати підприємство-виробника того чи іншого типу візка, встановленого йому згідно з довідкою, виданою медичною установою. Дія цього порядку не поширюється лише на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворюванням. Оскільки таких осіб забезпечує технічними засобами Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.
Отже, людина може звернутися до місцевих органів праці та соціального захисту населення, де по каталогу має можливість обрати тип та модель саме такого крісла-візка, який їй необхідний.
– На друге півріччя цього року в області зібрано 475 замовлень, з них 261 – ті особи, які отримуватимуть візки вперше (55%). Ці технічні засоби призначені для пересування як у приміщенні, так й поза ним, а також окремо є дорожні та кімнатні крісла колісні. Термін їх експлуатації – від 2 до 4 років (на дитячі та дорослі відповідно). Їх вартість – від 3 до 5 тис. грн. за дитячі та від 5 до 8 тис. грн. – за дорослі механічні. Візки з електроприводом коштують від 15 до 30 тис. грн.
Микола Ткаченко підкреслив, що новизна полягає у можливості індивідуального замовлення розміру візків у залежності від ваги людини. Доставку крісла колісного до інваліда додому здійснює створений в області з липня ц.р. сервісний центр, який діє на базі Черкаського протезно-ортопедичного цеху. (До речі, цю установу очолює голова Черкаської організації ветеранів Афганістану Олександр Рибченко). Центр працює дуже оперативно, оскільки 27 і 30 липня область отримала візки й дві їх партії (162) відразу почали розвозити до 10 районів Черкащини.
В області, починаючи з нинішнього року, 700 осіб уже забезпечено колісними кріслами. Протягом найближчого часу ще 475 осіб отримають такі необхідні технічні засоби реабілітації.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах 475 людей з особливими потребами скоро отримають колісні крісла"