Надзвичайно висока температура, яку фіксують на Черкащині термометри, потребує особливої уваги з боку кожної людини.
– Симптоми теплового й сонячного ударів – це, в першу чергу, слабкість, млявість, запаморочення, сильне потовиділення, спрага, головний біль, нудота і блювота, – говорить заступник директора з поліклінічного розділу роботи Першої міської лікарні Черкас Михайло Шевченко. – В особливо тяжких випадках можлива непритомність.
Людину, яка перенесла тепловий і сонячний удари, треба негайно перевести в тінь і викликати "швидку".
– Сонячний удар, ангіни, меазіти (запалення м’язів), радикуліти, інфекційні захворювання, алергічні реакції, інсульти, інфаркти – найпоширеніші хвороби влітку, – зазначає лікар сімейної медицини Віра Соловйова. – Від весни до літа – перехідний період, коли загострюються всі хвороби. Людям із підвищеним тиском без особливої потреби не слід виходити на вулицю під час максимальної сонячної активності з 11 до 16 години дня. Якщо все-таки вихід на вулицю неминучий, тоді одягати легкий головний убір, ліпше великий капелюх з крисами і обов'язково взяти пляшечку з негазованою мінеральною водою. Але не холодною, оскільки, якщо людина розігріта і вип’є холодне, то за рахунок різкого перепаду температур ангіна неминуча.
Окрім цього, як розповіла лікар, існує загроза інфекційних захворювань.
– Найперше – хвороба "брудних рук", – продовжує Віра Соловйова. – Підвищена сонячна активність знижує опірність організму до інфекцій, спричинює порушення водного обміну. Споживаючи в спекотну погоду велику кількість рідини, ми розбавляємо соляну кислоту шлунка. А шлунковий сік здатний тільки в нормальній концентрації знищувати хвороботворні бактерії. Улітку знижуються бактерицидні властивості й сироватки крові. Таким чином, імунітет у цей період трохи послаблюється, і кишкові інфекції майже безперешкодно потрапляють у сприятливе середовище для свого розмноження – тонку кишку. Елементарне правило для всіх – мити руки, овочі та фрукти.
Нині в розпалі період обробляння городів отрутами. Разом зі шкідниками ми можемо знищити і власне здоров’я. Лікар сімейної медицини застерігає від потрапляння отрут в організм через дихальні шляхи і рекомендує одягати протигази.
– Цвітіння рослин тополиний пух, амброзія можуть викликати алергічні реакції, – пояснює Віра Сергіївна. – Не допускайте цього, прийдіть раніше в лікарню, попередьте хворобу. Якщо є така можливість, то ліпше взагалі на деякий час виїхати з міста.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Спека на Черкащині б’є рекорди"