![Сергій Тулуб про галузь тваринництва: «Перш ніж будувати нове, потрібно відновити зруйноване»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1183.jpg)
- Хотів би навести такий приклад: вам у спадок залишився добротний будинок, у якого гарний фундамент, міцні стіни, надійний дах. Потрібно лише провести деякі ремонтні роботи, підфарбувати, і в ньому можна жити. І зовсім інша справа, коли вам у спадок не залишилося від будинку навіть стін, один лише фундамент, і той не дуже надійний. Розумієте, про що я? Попередня влада майже знищила тваринницьку галузь на Черкащині. І нам, замість того, щоб розвивати її, нарощувати обсяги, довелося спочатку відроджувати втрачене, відновлювати той фундамент, на якому б потім могли звести новий будинок.
Щоб не бути голослівним, наведу факти. За 2005 – 2009 роки було ліквідовано 44 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів! Станом на 1 січня 2010 їх нараховувалося лише 8. За 2010 рік – 1 півріччя 2012 року нам вдалося відновити роботу 47 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а на сьогодні їх вже нараховується 55. Більше того, у 2005 – 2009 роках було закрито 87 тваринницьких приміщень, 48 з яких – молочнотоварні ферми. У 2010-2011 роках та за І півріччя 2012 року відновили роботу 25 тваринницьких ферм, в тому числі 15 молочнотоварних.
І ця робота триває. Можу навести більш конкретні приклади. В Корпорації "Украгротех" Христинівського району проведено реконструкцію тваринницьких приміщень з безприв’язним утриманням худоби та доїнням в доїльному залі для 750 корів. Така сама реконструкція проводиться у ТОВ "Кищенці" Маньківського району. Після реконструкції на молочному комплексі буде утримуватися 1500 корів. У ТОВ "Дзензелівське" Маньківського району проводиться реконструкція тваринницьких приміщень, де буде утримуватися 700 корів. Проведено реконструкцію та введено в дію свинокомплекси ТОВ "Золотоніський бекон" Золотоніського району та СТОВ "Валява" Городищенського району, в яких на даний час утримується 24 тисячі голів свиней.
Хочу підкреслити, що розвиток тваринницької галузі підтримується як на обласному, так і на державному рівні. Так у поточному році на виконання обласної програми розвитку молочного скотарства, яка має не тільки економічний, а й соціальний характер, в обласному бюджеті передбачено 300 тис. гривень. Ці кошти на умовах співфінансування з районними бюджетами йдуть на придбання та передачу нетелів для особистих селянських господарств на умовах передачі першого нетеля наступному користувачеві.
З Державного бюджету України щорічно виділяються кошти на фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників області.
Так, за 2011 рік в область надійшли 89,5 млн. гривень на фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників, які направлені на будівництво та реконструкцію підприємств з виробництва та вирощування м’яса худоби та птиці, молочнотоварних ферм, вирощування овочів тощо. Це дозволило створити додатково до 1000 нових робочих місць.
Лідерами з використання бюджетних коштів по створенню робочих місць стали ТОВ «Золотоніський Бекон», «Миронівська птахофабрика» Канівського району, «Уманський тепличний комбінат», ТОВ «Золотоніські сади», ТОВ «Валява» Городищенського району.
Підтримкою в галузі тваринництва є прийняття і постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати однієї тисячі гривень спеціальної бюджетної дотації на теля, яке народилося та утримується в особистому селянському господарстві до 15 місячного віку. Це дає змогу призупинити реалізацію на забій низьковагового молодняку та компенсувати затрати селянина на його вирощування. Очікується, що селяни отримають до 10 млн. грн. таких дотацій. На сьогодні заявки на отримання дотацій вже подали більше 3 тисяч сільських мешканців Черкащини.
Вагомою підтримкою виробництва молока у населення є програма по відшкодуванню вартості закуплених доїльних апаратів у 2011-2012 роках у сумі до 5 тис. гривень.
Тож ми робимо все для того, щоб не тільки відродити тваринницьку галузь, а й досягти її стабільного та перспективного розвитку.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб про галузь тваринництва: «Перш ніж будувати нове, потрібно відновити зруйноване»"