![Олімпійська збірна команда України виборола золоту та дві бронзові медалі](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/27_2.jpg)
30 липня в олімпійському турнірі шпажисток перемогу отримала українка Яна Шемякіна. Вона першою з українських спортсменів здобула золоту олімпійську медаль Лондона. У фінальному двообої спортсменка перемогла німкеню Бріту Хайдеманн. У додатковий час Яна зуміла довести рахунок до 8:9 на свою користь. Золота медаль Шемякіної стала для збірної Україні першою нагородою найвищого гатунку на Іграх-2012. (Срібло в цьому турнірі дісталося німкені Хайдеманн, а бронза – китаянці Cунь Юйцзе).
Олімпійська збірна України вже має також дві бронзові медалі. Спортсменка з Чернігова Олена Костевич стала бронзовим призером Олімпійських Ігор ХХХ. У фіналі стрільби з пневматичного пістолета Олена набрала 99,6 очка, що в сумі з кваліфікаційним показником принесло їй 486,6 бала. Цікаво, що у підсумку стрільби француженка Селін Гобервілль продемонструвала такий самий показник. Тож обоє спортсменок продовжили боротьбу за срібну нагороду у перестрілці. Втім, Селін влучила в 10,6, а наша спортсменка – в 9,7. Тож Олені Костевич дісталася бронзова медаль. До речі, саме ця нагорода стала першою для нашої олімпійської команди. (Золото, як і на Іграх в Пекіні-2008, здобула китаянка Веньюн Гоу. Цікаво, що для Олени Костевич це вже друга олімпійська нагорода – 8 років тому в Афінах теж у перестрілці українка виборола золото).
Другу бронзову нагороду завоювала на Олімпіаді важкоатлетка Юлія Калина, виступаюча у ваговій категорії до 58 кг. Юля Калина підняла в сумі 235 кг (106+129), що й забезпечило їй третє підсумкове місце. Лише на 1 кг її випередила представниця Таїланду Пімширі Сірікаєв з результатом 236 кг.
Непогано виступила на Олімпіаді українська чоловіча збірна зі спортивної гімнастики. Команда у складі Миколи Куксенкова, Віталія Наконечного, Ігоря Радівілова, Олега Степка і Олега Верняєва закінчила змагання з сумою 271,526 бала, на табло вже значилося, що команда знаходиться на третій сходинці. Однак збірна Японії, яка була четвертою, подала апеляцію. Документ задовольнили, додавши до оцінки сім десятих. Зрештою, японці отримали срібло, а українці посіли четверте місце. (Перше місце на другій поспіль Олімпіаді посіли китайські спортсмени, третє – у господарів ігор, британців).
На ХХХ літніх Олімпійських іграх український стрілець Олег Омельчук вийшов до фіналу змагань зі стрільби з пневматичного пістолета з шостим результатом. Призер етапів Кубків світу, бронзовий медаліст чемпіонату Європи-2011 О.Омельчук посів шосту сходинку, набравши 583 очки (24 постріли в «десятку»).
Жіноча четвірка парна у складі Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої також вийшла у фінал змагань з академічного веслування на ХХХ літніх Олімпійських іграх, що відбудеться у середу, 1 серпня. Українські веслярки, чемпіонки світу-2009 і віце-чемпіонки планети-2010, впевнено виграли свій заїзд, показавши на фініші 6.14,82 і майже на три секунди випередивши найближчих суперниць з Австралії. В іншому заїзді перемогли спортсменки з Німеччини.
У командних змаганнях стрільби з лука українські лучники обстріляли британців і вийшли до чвертьфіналу на ХХХ літніх Олімпійських іграх. Віктор Рубан, Маркіян Івашко і Дмитро Грачов у 1/8 фіналу перемогли господарів Олімпійських ігор – 223:212. Тепер у чвертьфіналі на українських спортсменів чекає нове випробування – змагання зі збірною Кореї, яка у кваліфікації встановила рекорд світу.
В боротьбу вступили майстри вітрильного спорту. Першим на старт серед українців вийшов Олексій Борисов у класі «Фінн». Але у фінальному протоколі, його прізвище не значилось. Як повідомив державний тренер з вітрильного спорту Сергій Чорний, у кінці 1-ї гонки відбулося зіткнення польського й українського спортсменів і човен Олексія пошкоджено: «Ми подали протест і чекаємо рішення комітету. Наразі ремонтуємо човен».
Двійка парна з академічного веслування пробилася до півфіналу. Дмитро Міхай і Артем Морозов у першому втішному заїзді фінішували другими слідом за австралійським екіпажем – 6.30,19. Тепер у вівторок на них чекає півфінал.
Втім, не для всіх українських спортсменів Олімпіада виявилась успішною. Два очки не вистачило нашій землячці-черкащанці Дар’ї Шаріповій, а Дар'ї Тиховій – три, щоб вийти до олімпійського фіналу стрільби з пневматичної гвинтівки. У кваліфікації Д.Шаріпова, яка цього року на Кубку світу в Мілані здобула бронзу, показала 13-й результат, набравши 395 очок. Д.Тихова, яка повернулася в тир після народження сина, посіла 23 місце. Щільність показаних результатів настільки висока, що в попередньому раунді змагань одразу п'ять спортсменок посіли п'яте місце, зазначають у НОК.
Закінчила свій виступ на Олімпійських іграх в 1/8 фіналу жіноча команда зі стрільби з лука. Катерина Палеха, Тетяна Дорохова і Лідія Січенікова виграли першу серію у японок, настрілявши один бал переваги. Та потім постріли в «трійку» і «четвірку» у виконанні наших дівчат змусили їх наздоганяти суперниць, що, на жаль, їм не вдалося зробити – 192:207.
Втім, боротьба за нагороди на Олімпіаді лиш розгортається. Розпочалися змагання з дзюдо, боксу, плавання, стрибків у воду, велоспорту та багатьох інших видів спорту.
Тож слідкуймо разом за перебігом спортивних подій на ХХХ Олімпіаді.
Нагадаємо, що Україну на ХХХ Іграх представляють 245 спортсменів, які змагатимуться у 28 видах спорту з 32-х олімпійських.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олімпійська збірна команда України виборола золоту та дві бронзові медалі "