![У зв'язку зі спекою черкаські рятувальники та лісники патрулюють ліси](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28208.jpg)
За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру МНС в Україні впродовж кількох тижнів очікується суха та спекотна погода, а також подальше підвищення температури.
Найспекотніше буде на півдні, у центральній частині України та на сході, де стовпчик термометра протягом тижня утримуватиметься на рівні +33…+38°С. Істотних опадів не очікується, лише незначні короткочасні дощі з грозами пройдуть на заході та у північних областях. При цьому високий температурний режим у поєднанні з сильним вітром та низькою відносною вологістю повітря значно збільшує ймовірність виникнення пожеж.
У зв’язку із цим для запобігання виникненню пожеж у лісах уподовж доріг встановлюються шлагбауми, попереджувальні таблички, а також здійснюється опашка лісового масиву. Водночас співробітники МНС спільно з співробітниками лісового та мисливського господарства, правоохоронних органів проводять спільні рейди. Під час яких у місцях масового відпочинку із громадянами проводиться роз'яснювальна робота.
З початку року в Черкаській області в лісових угіддях сталося 53 пожежі. Площа знищених вогнем лісових насаджень склала майже 20 гектарів. Для гасіння крупних лісових пожеж залучаються і підрозділи МНС Територіального управління. "Складність у гасінні лісових пожеж полягає у віддаленості найближчих вододжерел. Доводиться забезпечувати пожежну техніку водою методом підвезення, а це займає певний час", – каже заступник начальника оперативно-координаційного центру ТУ МНС у Черкаській області Ігор Дядюра.
"Лісові пожежі – це завжди великі втрати для флори і фауни, лісових господарств і кожного громадянина безпосередньо. Проте статистика свідчить, що саме через людський фактор стається близько 90 відсотків лісових пожеж. Залишене багаття, недбало кинутий недопалок, самовільне спалювання стерні, узбіч доріг, сухої трави чи очерету - це найпоширеніші причини стихійного лиха!", – зазначає провідний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Володимир Фіалковський.
Загалом, з настанням пожежонебезпечного періоду патрулювати ліси стали щоденно. Тільки з 20 по 27 липня було проведено 50 таких рейдів. Звичайно, в даний час особлива увага приділяється пожежної безпеки. Нагадаємо, що згідно з правилами пожежної безпеки в лісах, забороняється в’їзд до лісових масивів у пожежонебезпечний період. Транспортним засобам категорично заборонено заїжджати під знаки та шлагбауми, встановлені у лісі. Таке порушення Закону карається штрафом від 17 до 51 гривні".
Такі спільні рейдові перевірки місць відпочинку в лісах області будуть практикуватися рятувальниками впродовж усього пожежонебезпечного періоду. Можливо, ці заходи допоможуть нашим жителям краще усвідомити, яку біду несуть із собою незагашені багаття, а головне після відпочинку не залишатимуться гектари випаленого лісу та знищеної флори і фауни.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У зв'язку зі спекою черкаські рятувальники та лісники патрулюють ліси"