![МНС просить черкащан бути обережними через спекотну погоду](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28146.jpg)
За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру МНС в Україні впродовж кількох тижнів очікується суха та спекотна погода, а також подальше підвищення температури.
Найспекотніше буде на півдні, у центральній частині України та на сході, де стовпчик термометра протягом тижня утримуватиметься на рівні +33…+38°С. Істотних опадів не очікується, лише незначні короткочасні дощі з грозами пройдуть на заході та у північних областях. При цьому високий температурний режим у поєднанні з сильним вітром та низькою відносною вологістю повітря значно збільшує ймовірність виникнення пожеж.
У зв’язку з цим МНС звертається до громадян з проханням бути вкрай обережними при використанні відкритого вогню у побуті, на відкритих територіях, під час відпочинку на природі. Не допускайте недбальства під час куріння – не викидайте недопалки, сірники.
Не нехтуйте правилами безпечного використання побутових газових та електроприладів, не спалюйте сміття та пожнивні залишки. До виконання зварювальних робіт залучайте досвідчених фахівців. Будьте вкрай обережні, працюючи з бензином, гасом, побутовими розчинниками.
Вкотре нагадуємо, що суворо забороняється заїжджати транспортними засобами на територію лісових масивів в період, коли оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Подібні порушення тягнуть за собою штрафи та навіть кримінальну відповідальність.
Стежте, щоб сірники, запальнички не потрапляли до рук дітей, адже дитячі пустощі з вогнем – одна з поширених причин виникнення пожеж у пору шкільних канікул.
Звертаємо Вашу увагу, що завдати серйозні каліцтва та призвести до займання може необережне використання піротехнічних виробів. Тому купуйте лише ліцензовану продукцію і уважно читайте інструкцію. При цьому у спекотний період бажано взагалі утриматися від використання піротехнічних виробів.
Спека неодмінно спровокує збільшення кількості людей на пляжах. У зв'язку з цим закликаємо Вас дотримуватись правил безпеки під час відпочинку біля водойм. Особливо пильнуйте за дітьми!
Крім того, пам'ятайте, що тривале перебування на вулиці у спекотну погоду може зашкодити вашому здоров'ю. У зв'язку з цим просимо Вас відповідально поставитися до цього питання, дозувати своє перебування на вулиці, слідкувати за тим як проводять своє дозвілля діти.
Окремо наголошуємо на відповідальності аграріїв! Закликаємо потурбуватись про безпеку на підвідомчих об’єктах і нагадуємо про сувору заборону спалювання пожнивних залишків. Це не лише шкодить довкіллю, а й може стати причиною великих лісових пожеж, а також спричинити аварійне відключення ліній електропередач.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "МНС просить черкащан бути обережними через спекотну погоду"