Злочинна недбалість чи нещасний випадок? У селі Великий Хутір Черкаської області вбило електричним струмом 14-річного хлопця.
Родичі загиблого впевнені, що ця трагедія сталася через халатність працівників районного РЕЗ. На аварійній ділянці вони включили напругу. Самі енергетики все заперечують. Вони провели службове розслідування, і кажуть, що трагедія сталася через необережність загиблого.
Навіть через 10 днів після смерті сина батьки говорять про Едика як про живого. Відмінник, спортсмен – він був гордістю родини. Батько розповідає – в той день Едик допомагав їм з дружиною в роботі на місцевій фермі. Коли через буревій в селі зникло світло, батьки відпустили сина додому.
Петро Усков, батько загиблого хлопця:
– Ми тільки їхали з роботи – включилось світло. Жінка каже: он диви, не тільки тут, а й у селі є світло. Прийшов і чоловік, сказав мені, що дитину вбило струмом.
До будинку підліток не дійшов якихось 150 метрів. На очах у сусідів його убило струмом.
Станіслав Кухарчук, кореспондент:
– Трагедія сталася на цьому місці. Після бурі тут обірвало високовольтну лінію. За словами очевидців: дроти лежали прямо на дорозі біля будинків. Але ремонтна бригада сюди навіть не заїжджала.
Селяни запевняють – відразу повідомили про аварію в РЕЗ. Лінію спочатку знеструмили. Але чому енергетики знову подали напругу на аварійну ділянку – для людей загадка.
В районом РЕЗ своєї провини у трагедії не бачать. Запевняють – ремонтна бригада навіть не знала про обрив.
Вадим Бзенко, виконуючий обов'язки Драбівського РЕМ:
– Ми про це не знали, і диспетчер діяв відповідно до інструкцій. Це ж теж людина, якби він знав – він ніколи б не подав напругу.
Правда, потім керівник електромереж, згадав – повідомлення від жителів села все ж надходило, але не про обірваний провід.
– Було з цього місця повідомлення?
– Було. Було повідомлення про те, що гілка впала на дрота.
Нещасний випадок або злочинна недбалість – це зараз збираються встановити правоохоронні органи. У районній прокуратурі вирішують питання про порушення кримінальної справи проти працівників РЕМ.
Руслан Гриценко, прокурор Драбівського району:
– За ознаками злочину, передбаченою статтею 119 кримінального кодексу України, стосовно вбивства з необережності, остаточне рішення ще не прийнято, оскільки є десятиденний термін перевірки, в цей термін буде прийнято остаточне рішення.
Батьки та близькі Едуарда в неупередженість місцевих правоохоронних органів не вірять. Кажуть, якщо в найближчі дні районна прокуратура не порушить кримінальну справу – будуть скаржитися президенту.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Драбівщині струмом вбило підлітка"