![Жінка, яка прожила у готелі](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28154.jpg)
Надати двокімнатну квартиру за рахунок міського бюджету або за кошт нових власників готелю "Черкаси" вимагає орендар однієї з кімнат Чеська Тетяна Степанівна, яка прожила там майже на безоплатній основі разом з двома онуками близько 14 років.
Парадокс ситуації полягає в тому, що жінка ніколи не перебувала і нині категорично відмовляється стати на квартирну чергу на отримання житла у м. Черкаси. Також вона відхилила усі пропозиції міської влади щодо переселення її з дітьми у кілька гуртожитків Черкас. Як і відмовилась навіть розглянути варіант пільгової оренди комунальної квартири по вулиці Кавказькій, стверджуючи, що житиме в готелі доти, доки їй не нададуть ордер на власну двокімнатну квартиру. Цей унікальний випадок у середу, 25 липня, за клопотанням Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розглянули на громадській комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Черкаської міської ради.
Голова комісії – заступник міського голови Людмила Зарічна під час обговорення зауважила, що нині в Черкасах на квартирній черзі, яка ведеться з 1973 року, перебуває 10 тисяч 257 осіб, з яких – 107 дітей-сиріт, багатодітні родини, малозабезпечені, які по 20-25 років перебувають на черзі, і теж конче потребують житла. Тоді як Тетяна Чеська за 14 років проживання у готелі так і не спромоглась подати документи, щоб стати на чергу.
Категоричною відмовою присутня на засіданні Тетяна Степанівна відповіла і на пропозицію членів громадської комісії зробити це нині, вимагаючи в обхід закону, поза чергою, надати їй у власність квартиру. І обов’язково – двокімнатну, оскільки, за її словами, вона на це має право, адже у неї різностатеві онуки.
Начальник житлового відділу Олена Мельнишина розповіла, що свого часу Чеська Т.С. з дочкою приїхали до Черкас із Рівненської області. Оселились якимсь чином в одному з гуртожитків по вул. Вернигори. (Оскільки жодних документів, що підтверджують законність поселення у заводському гуртожитку, не було виявлено – ні записів у домових книгах, ні відомостей з комунальних служб).
У березні 1998 року Чеську Т.С. разом з її дорослою дочкою на підставі рішення Соснівського районного суду виселили з гуртожитку, оскільки вона не мала законних підстав на поселення там. А саме: ні трудового стажу на підприємстві, на балансі якого тоді перебував гуртожиток, ні ордеру на заселення.
Тоді їй за клопотанням міської влади надали у тимчасове користування кімнату у готелі "Черкаси" на безоплатній основі на час пошуку іншого житла. Проте жінка не переймалася пошуком житла в іншому гуртожитку чи зняттям квартири в найм. Тому разом з дочкою вони й надалі лишились жити у готелі. Вже там народились два онуки – у 1998 та 2000 роках, вихованням яких переймалась у подальшому бабуся.
– Доньку Чеської Т.С. ніхто не позбавляв материнських прав. Бабуся офіційно не є опікуном дітей, а лише представляє їх інтереси. Тому, думаю, дещо непорядно з її боку прикриватись онуками, вимагаючи від міста двокімнатну квартиру у подарунок. Адже якби їй дійсно потрібно було житло, то вона хоча б подала документи на квартирний облік та розглянула запропоновані містом варіанти по гуртожиткам, – відзначила Олена Антонівна.
Адміністратор готелю "Черкаси" Валентина Шепель розповіла, що родина живе далеко не бідно, мають дорогу побутову та комп’ютерну техніку. Тому цілком можуть самостійно знімати квартиру.
До речі, чимало цікавого повідала на комісії і сама Тетяна Чеська. Її донька виїхала на заробітки до Росії, де працює і донині, регулярно висилаючи гроші на утримання дітей. Щоранку її онуки їздять на навчання з центру міста у район "Д" на таксі. А також, що її старший онук зараз навчається у приватній школі. (Місяць навчання у якій коштує понад 700 гривень). Раніше обоє дітей навчались у спеціалізованій школі-інтернаті №14, призначеній для учнів з хворобами хребта, куди їх свого часу влаштували за клопотанням мерії Черкас.
Парадокс ситуації полягає ще в тому, що перші сім років Чеська Т.С. взагалі не платила ні за дах над головою, ні за комунальні послуги в готелі. В останні роки лише частково відшкодовувала витрати на енергоносії. За 14 років її проживання у готелі вона сплатила загалом 6 тисяч 132 гривні. Умовно кажучи, сплачуючи за проживання разом з компослугами близько 420 гривень в рік, або по 35 гривень у місяць. Це, звісно, далекі від реальності кошти за дах над головою у центрі Черкас.
Нині жінка вимагає, аби місто купило їй квартиру. Більше того пропонує варіант придбання житла за кошти, які надійшли до місцевого бюджету від продажу готелю "Черкаси".
В ході обговорення члени комісії пропонували Тетяні Степанівні надати в оренду на пільгових умовах (лише за комунальні послуги без орендної плати) квартиру по вулиці Кавказькій (поблизу Пагорбу Слави). Жінка категорично відмовилась навіть розглянути цей варіант. Більше того – покинула залу, де відбувалось засідання громадської комісії, пославшись на те, що квартира знаходиться у старому будинку з частковими комунальними зручностями.
У підсумку громадська комісія одностайно винесла рішення підготувати офіційне звернення до Чеської Т.С, запропонувавши їй стати на квартирну чергу. Після чого їй буде повторно запропонована в оренду на пільгових умовах квартира по вулиці Кавказькій. А чи скористається вона цією можливістю – вирішувати їй.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Жінка, яка прожила у готелі "Черкаси" 14 років, вимагає від влади двокімнатну квартиру"