![Негода продовжує тримати жителів області в напрузі](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28104.jpg)
У ніч проти неділі, 22 липня, над Черкащиною пронісся черговий ураган. Сильний дощ із градом повалили дерева, понівечили лінії електропередач, позносили дахи з тисячі будинків, потрощили вікна й побили майбутній урожай на полях.
Двох чоловіків та двох жінок в Умані уразила блискавка. Вони, розповідають у Центрі пропаганди УМНС України в Черкаській області, ховалися від грози під деревом. Двоє з них дістали сильні опіки й опинилися в терапевтичному та реанімаційному відділеннях Уманської центральної міської лікарні, інші ж, на щастя, дістали менші травми й від госпіталізації відмовилися.
Негода знеструмила 42 населені пункти. Злива з градом та шквальним вітром потрощила в області шифер на сотнях дахів, чим завдала збитків на 2 мільйони 710 гривень. Під удар стихії потрапили 1100 будівель у
14 населених пунктах Тальнівського, Монастирищенського та Маньківського районів.
Наступного ранку після негоди в селах, у яких буря вирувала з особливою силою, кипіла робота: люди звідусіль звозили шифер та скло, щоб якомога швидшими темпами ліквідувати наслідки стихії.
77-річна Софія Возносименко з Лукашівки, що на Монастирищині, й досі п’є ліки від підвищеного тиску: жінка ніяк не може оговтатися після суботньої негоди.
– Побачивши, яка сіра хмара суне на село, ще подумала тоді: "Бути біді", – розповідає Софія Іванівна. – Думаю, курчат повизбирую. Раптом почав падати величезних розмірів град. Я втекла в літню кухню, а курчат покинула надворі. Тільки чую, як шифер тріщить. У шибку літньої кухні полетіла градина, й посипалося скло. Здалося, ніби хтось поцілив каменюкою... Коли все стихло, вийшла на вулицю і вжахнулася: двір наче снігом вкрило. Град лежав до 9-ої вечора. Піднялася на горище: дах – як решето.
Жінка бідкається – тільки на хаті десятки листів шиферу треба замінити. А ще ж літня кухня та сарай – листів з 50 чи 70 треба.
За словами директора Лукашівської школи Валентини Телюк, у шкільній споруді вибито скло у 33-х вікнах, а горішнє приміщення нагадує скоріше обсерваторію, де діри в покрівлі схожі на зорі...
Люди, які того дня випасали худобу в череді чи намагалися врятувати домашню птицю й не ховалися в будинки, зі страхом в очах розповідають про негоду та показують синці й гематоми на тілі. Очевидці стверджують – градини падали, як м’ячі, та підстрибували вгору від зіткнення з поверхнею, на висоту
1,5 метра. Селяни запевняють, що наступного разу прислухатимуться до метеопрогнозів та реагуватимуть на штормові попередження. А поки що підраховують збитки і шукають кошти на покрівельний матеріал, беручи кредити, позичаючи гроші та збуваючи худобу.
Град завбільшки з куряче яйце побив посіви на більш ніж 1600 гектарах угідь на Маньківщині. Цим сільському господарству завдано понад 5 мільйонів збитків. Так, за офіційними даними, град знищив посіви
130 га ячменю, 858 га пшениці,
340 га кукурудзи, 60 га соняшника та 230 га цукрових буряків.
У вирі негоди суботнього вечора опинилася компанія з десяти молодих людей від 19 до 23 років. Вони, попри застереження рятувальників, відпочивали на дніпровському острові навпроти яхт-клубу в Черкасах, куди дісталися на гумовому човні. Однак гроза зіпсувала молоді відпочинок: їхні намети та одяг повністю залило водою. Ближче до 22 години хлопці зателефонували в МНС. За кілька годин молодих людей перевезли на берег та відігріли гарячим чаєм.
Крім того, у Тальному, Шполі та біля села Оксанина в Уманському районі рятувальники розчищали дороги від повалених дерев. Загалом на боротьбу з наслідками стихії, за офіційними даними, кинуто сотні людей та 26 одиниць техніки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Негода продовжує тримати жителів області в напрузі"