![Черкаська молодь відновлювала екологічні маршрути в урочищі Холодного Яру](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/28045.jpg)
Нещодавно закінчився черговий трудовий загін, організований Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром. Цього року молодь відновлювала екологічні маршрути в урочищі Холодного Яру.
Трудовий загін – це тимчасове формування, утворене з метою забезпечення вторинної зайнятості молоді у вільний від навчання час. Практики залучення молоді до громадських робіт була започаткована ще у 1959 році, коли близько 400 студентів Московського державного університету провели свої літні канікули на цілині. Із того часу до 1991 року студентські загони були постійно діючою школою виховання, відповідальності, розвитку найкращих особистих якостей мільйонів молодих людей.
– Відродження формування трудового загону віддулося десь у 2007 році. Нині ж такі загони проводяться регулярно, як мінімум 2-3 рази у сезон, – пояснює Світлана Собова, громадський активіст.
На сьогодні за допомогою участі у трудовому загоні, молодь має змогу не лише виконувати корисну громадську роботу, а й відпочивати, подорожуючи Черкащиною.
– Молодіжні трудові загони – це спосіб залучити молодь до суспільно-корисної роботи. У той же час трудовий загін – це не тільки робота, а й навчання. Адже ми активно залучаємо громадські організації, які проводять цікаві тренінги для молоді, наприклад, з теми лідерства, побудови команди (тімбілдінг), подолання конфліктів, профілактики ВІЛ/СНІД тощо, – розповідає Віктор Велівченко, директор ЧОМРЦ. – Та звісно, участь в трудовому загоні це можливість також трохи дослідити Черкащину. Так, минулого року ми активно працювали на відновлення клубу в с. Вершаці Чигиринського району.
Останній трудовий загін називався "Парад стихій" і проходив на території заповідного урочища Холодний Яр на Чигиринщині. У межах цього загону, учасники були залучені до створення та облаштування екологічних стежок на території урочища з метою створення привабливішої території для відвідування її туристами. Хлопці розчищали від обвалених дерев та сміття уже існуючу стежку, яка називається "Холодноярський ліс". Дівчата,прибираючи гілля та сміття, прокладали та маркували нову стежку "Скіфськими валами", довжина якої складає 4 км. і проходить по периметру стародавнього скіфського городища. Також було розроблено маршрут цієї стежки із екскурсійним текстом.
Трудові загони мають різну спеціалізацію. Так, є загони екологічного характеру: де молодь здебільшого прибирає території від сміття, саджає дерева, квіти, створює екологічні стежки; є будівельні загони – коли молодь у співпраці із професійними фахівцями працює на будівельних та ремонтних роботах; на Херсонщині та в Криму – поширені трудові загони сільськогосподарського спрямування – де молодь збирає урожай.
– Волонтерські програми, особливо ті, що актуальні влітку є досить популярними у молодіжному середовищі, але… не в Черкасах. Основна проблема у тому, що молодь про них нічого не знає. Про це мало хто поширює інформацію на доступному для молоді рівні, а самостійно шукати або не навчилися, або лінуються, – розмірковує Світлана Собова. – Бажаної популярності трудовим загонамми ще не досягли, бо більшість учасників доводиться запрошувати у "ручному режимі". Але ті, хто був хоча б раз – із задоволенням просяться на наступний.
Трудовий загін дозволяєтакож навчає багато чого нового. "Останній наш трудовий загін передбачав проживання учасників у наметовому містечку, тому ті, хто раніше не знали як розводити вогнище у дощову погоду, як ставити намет та готувати їжу на вогні мали змогу навчитися цьому. Окрім цього під час табору, у вільний від основної зайнятості час, ми намагалися запропонувати учасникам проводити цікаве та корисне дозвілля, а саме: грати у спортивні ігри, брати участь у майстер класах з виготовлення виробів декоративно-прикладного мистецтва (браслети, лялька-мотанка), вивчати та відроджувати народні традиції. Кожен день був тематичний у відповідності до стародавніх вірувань слов’ян", – розповідає Світлана.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаська молодь відновлювала екологічні маршрути в урочищі Холодного Яру"