До чергової частини Уманського міськвідділу міліції протягом доби надійшло два повідомлення від громадян про скоєння крадіжок з їхніх будинків.
Під час виїзду слідчо-оперативної групи на кожне з них, правоохоронці ретельно оглядали місце події. Хоча обидва факти крадіжок за способом скоєння не були схожі, правоохоронці припустили, що до їх вчинення може бути причетна одна й та ж сама особа, адже обікрадені оселі знаходились поряд, та й господарі в обох домоволодіннях на час скоєння крадіжки були відсутні вдома.
Працівники міліції розпочали оперативно-розшукові заходи і невдовзі натрапили на слід зловмисника. Під час перевірки, в одному з місцевих ломбардів працівники карного розшуку виявили золоті прикраси, які були викрадені в одному з будинків. Оперативним шляхом правоохоронцям вдалося встановити прикмети особи, яка принесла до ломбарду золоті прикраси. Як з’ясувалося пізніше, працівники міліції добре знали цього чоловіка, адже в свої 20 років він не одноразово потрапляв в поле зору правоохоронців і мав у минулому судимість за скоєння крадіжок. Встановивши місцезнаходження підозрюваного, міліціонери відразу направились до його помешкання. По вигляду молодого чоловіка було зрозуміло, що він не очікував на візит працівників міліції. Молодика застали зненацька, він навіть не встиг приховати викрадене. В його квартирі було виявлено викрадений в одному з будинків ноутбук. Це стало беззаперечним підтвердженням того, що саме ця особа причетна до скоєння крадіжок. Зловмисника затримали та доставили до міськвідділу міліції.
На слідстві молодик повністю у всьому зізнався. Чоловік розповів, що крав із будинків в місцевості, яку добре знає і в той час, коли господарі були відсутні. Він з легкістю проник до одного з будинків, адже вже мав певний досвід в цій кримінальній діяльності. Швидкоруч зібравши коштовні речі, зловмисник вирішив, що йому замало тому вирішив залізти і до сусіднього будинку. За попередніми підрахунками зловмисник своїми діями завдав матеріальної шкоди потерпілим на суму, яка перевищує 5000 гривень.
Наразі відносно затриманого молодика порушено дві кримінальні справи за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, що завдала значної шкоди потерпілому). Зловмисник затриманий в порядку ст. 115 КПК України. Речові докази частково вилучені, проводиться подальша перевірка на причетність його до скоєння інших аналогічних злочинів. За скоєння такого злочину, закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В Умані затримали 20-річного "домушника""