![Буревій: випробування на міцність](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27928.jpg)
Травмовані й загиблі люди, поламані дерева, зірвані дахи й сотні осель без струму та зв’язку – такі наслідки буревію, який лютував Черкащиною у неділю 15 липня.
"Господарювати" в області негода почала ще 6 липня. Саме цього дня шквальний вітер із дощем зламали 180-річний каштан у Дубіївці Черкаського району. Понівечене дерево було гордістю села і пам’яткою природи місцевого значення. А за тиждень негода в області розгулялася ще дужче.
15 липня, за інформацією помічника начальника територіального управління МНС у Черкаській області Костянтина Проценка, негода залишила без світла 151 населений пункт, пошкодивши 892 трансформаторні підстанції та 58 ліній електропередач. Від гілляччя та повалених дерев рятувальники визволяли будівлі й машини черкащан. Так, деревами придавило два автомобілі "ВАЗ" у Черкасах.
Найбільше стихія вирувала в Канівському, Звенигородському, Чорнобаївському та Тальнівському районах. Тут шквальний вітер, пориви якого сягали тридцяти метрів за секунду, позривав дахи щонайменше 59 будинків.
На жаль, не обійшлося й без людських жертв. Від удару блискавки о пів на п’яту вечора біля села Хрещатик у Черкаському районі загинула 62-річна жінка з Росії – під час грози вона відпочивала на острові на Дніпрі. 14-річний хлопець із села Великий Хутір Драбівського району помер від ураження струмом: на вулицях села потужний вітер обірвав електричні дроти, і дитина взялася за один із них... Ще одною жертвою негоди став 28-річний киянин, котрий разом із колегами відпочивав на березі Канівського водосховища – на його намет упала сосна. На Канівщині до райлікарні звернулися п’ять осіб з відкритими травмами – порізи склом, шифером, у восьми осіб лікарі зафіксували забої і синці...
Канів та Канівський район взагалі опинилися в епіцентрі буревію на Черкащині. Тут ураган вирував хвилин 15. Очевидці розповідають, що це було страшне видовище, "наче перед кінцем світу". Відповідно до класифікатора надзвичайних ситуацій в Україні, те, що яка сталось на території міста і району, має ознаки надзвичайної ситуації місцевого масштабу.
– Щоб запобігти ураженням людей електричним струмом від обривів дротів, було прийнято рішення про відключення силових електромереж напругою 110 тисяч вольт, – розповідає начальник міського штабу з надзвичайних ситуацій, перший заступник Канівського міського голови Ігор Ренькас. – Це спричинило тимчасове припинення подачі електроенергії і води. Одночасно почали працювати аварійні бригади з розчистки завалів та ремонту електричних мереж у найбільш критичних місцях. Для забезпечення ефективної та безперебійної роботи закуплено додаткові бензопили та дизель-електрогенератор, пально-мастильні матеріали тощо. Обласна влада направила до Канева на допомогу кілька аварійних бригад.
Оперативно було відновлено постачання електрики та води у багатоквартирні будинки центру міста та установи. Великих збитків стихія завдала Канівській школі-інтернату – з даху приміщення зірвало 1700 листів шиферу. Постраждав і дах Канівського профтехучилища. По місту вирвані з корінням щонайменше 500 дерев, пошкоджено десятки автомобілів, на які впали дерева.
У Канівському районі 60 населених пунктів 15 липня лишилися без світла і зв’язку. Найбільше постраждали села Степанці, Литвинець, Ліпляве, Козарівка, Копіювата.
– За попередніми даними, сума збитків від буревію становить 8 мільйонів гривень по агропромисловому комплексу і 210 тисяч гривень – по приватному сектору та адміністративних будівлях, – розповідає начальник штабу з надзвичайних ситуацій Канівської райдерж-адміністрації Галина Москаленко. – До ліквідації наслідків стихії долучилися всі підприємства району, але, на жаль, масштаби урагану настільки значні, що потрібно ще днів 4-5, щоб подолати наслідки стихії. На ранок 17 липня було виконано відсотків 30 робіт.
Галина Михайлівна перераховує важливі соціальні об’єкти, які постраждали найбільше: центральна районна лікарня і ФАПи, школи у Степанцях і Потапцях, районний Будинок культури,
4 зерносховища, 2 пташники, 250 гектарів лісу, згоріла 1 електропідстанція. Всюди завали на дорогах, вулицях, у дворах.
Стихійне лихо певним чином об’єднувало людей. Багато хто самотужки, не чекаючи приїзду комунальників, розчищав завали, пиляв дерева, прибирав територію. В Каневі в одному із центральних дворів добровольці, працівники ПП "Крутогуз" Олег Шевченко і Володимир Цибенко розпиляли велетенські дерева, працівники кафе "На околиці" самостійно прибрали від повалених дерев значну територію. Кілька днів у місті найпоширенішим звуком є гул бензопил. Більшість канівчан, котрі й досі не мають в оселях світла, мужньо переносять негаразди, розуміючи усю складність ситуації. І, що не часто буває, дякують комунальникам і "штабістам" за непросту роботу.
До речі, 17 липня, як повідомив Ігор Ренькас, він повинен був брати участь у навчанні з надзвичайних ситуацій під назвою "Буревій". За два дні до цього буревій став не уявним, а реальним. На щастя, його перемогли.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Буревій: випробування на міцність"