![На](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27935.jpg)
17 липня у Черкасах розпочалися командно-штабні навчання МНС з органами управління та підрозділами цивільного захисту Черкаської області.
Робочу групу міністерства на навчаннях очолив директор Департаменту цивільного захисту МНС, генерал-майор служби цивільного захисту Василь Стоєцький.
Спочатку обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) у залі засідань Черкаської обласної ради приймала рішення щодо ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації регіонального рівня, пов`язаної із різким погіршенням погодних умов (активна грозова діяльність, шквальний вітер, смерчі, понаднормові опади).
Природний катаклізм призвів до руйнування будівель, численних поривів ліній електропостачання, повалення дерев, підтоплення окремих територій а також людських жертв.
За легендою, наслідком буревію стало порушення нормальної життєдіяльності 94 361 мешканців області, 112 людей постраждали та 11 загинули. Представники задіяних у навчаннях структур повинні були продемонструвати рівень підготовки та довести, що можуть впоратися із поставленим складним завданням.
У той же день комісія ТЕБ та НС у місті Черкаси, отримала навчальне завдання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру пов’язаної з аварією в цеху з виробництва аміаку ПАТ "АЗОТ", де після вибуху технологічного обладнання та руйнування конструкцій будівлі в навколишнє середовище стався викид 20 тонн аміаку.
Хімічно забруднена хмара загрожувала частині місту, площа забруднення могла сягнути 14,5 кв. кілометри.
Ця частина навчань пройшла на території ПАТ "АЗОТ" і завершилася демонстрацієюдій підрозділів МНС, МВС, медиків та інших служб безпосередньо на місці виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру — корпусі відділення турбо-поршневої компресії.
Підводячи підсумки першого дня навчань, Василь Стоєцький відзначив високий професійний рівень виконання рятівних робіт та злагоджені дії усіх задіяних служб та працівників підприємства.
Загалом навчання триватимуть три дні. 18 липня відбудеться виконання навчальних завдань, пов’язаних із ліквідацією лісової пожежі, а також пов’язаної з нею надзвичайної ситуації на 3-му арсеналі авіаційних засобів ураження збройних сил України.
Також у середу будуть відпрацьовані учбові завдання з ліквідації наслідків надзвичайних подій на залізниці: гасіння пожежі, що виникла у пасажирському потязі; усунення наслідків розливу аміаку із залізничної цистерни, а також проведення відновлювальних робіт після надзвичайних подій на залізниці станції "Сміла".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На "Азоті" рятувальники "ліквідували викид аміаку" (ФОТО)"