На дворі ХХІ сторіччя, а у багатьох селах Черкаського регіону селяни і досі очікують на омріяний "блакитний вогник". Історія газифікації сіл Канівського району тягнеться з 2005 року. Тоді селянам запропонували "скинутись" і підвести самотужки труби до своїх домівок, а вже держава брала на себе обов’язок добудувати газогін.
Селяни люди прості і владі довіряють, тому обмежуючи себе у всьому "закопали" власні гроші у землю. Так, у селі Яблунів довелось заплатити по сім тисяч гривень з двору, а у селі Литвинець – по чотири. Потім держава схаменулась, що газ для селян буде занадто дорогим, а відходи сільгоспвиробництва – солома, деревина – спалюються даремно і оголосила, що на селі вигідніше опалювати домівки не газом, а місцевими видами палива. Щоправда жодним чином не пояснила, як це робити. І дотепер на селі чекають: хто ж виконає таки ту обіцянку – наблизити селян до цивілізаційних благ. Криза 2009–2010 років взагалі зробила їх примарними.
Саме проблема газифікації, як виявилося, найбільше після нестачі робочих місць турбує мешканців Канівщини. Перебуваючи з робочою поїздкою Черкащиною народний депутат України Віктор Корж відвідав низку сіл, які чекають на газифікацію. Він зустрівся з громадами населених пунктів району: Яблунів, Литвинець, Курилівка, Тростянець, Грищенці. "Коли у травні я віддавав шану нашим ветеранм, вітаючи їх зі святом Перемоги, то отримав від них не те, щоб наказ, а велике прохання – допомогти вирішити проблему з добудовою підвідних газопроводів, – говорить Віктор Корж. – Про спільну роботу у цьому напрямі ми домовились з головою Канівської райдержадміністрації Олексієм Гикою. Тому опрацювавши питання, я зустрівся з Міністром палива Юрієм Бойком, керівництвом НАК "Нафтогаз України", провів консультації у Кабінеті Міністрів і сподіваюсь, що зможу допомогти у вирішенні цього дуже важливого для селян питання".
Будівництво підвідних газопроводів до населених пунктів Канівського району: Яблунів, Литвинець, Курилівка, Тростянець, Грищенці передбачено Програмою соціально-економічного розвитку району на 2012 рік за рахунок бюджетів усіх рівнів – це майже 9,5 мільйонів гривень. Віктор Корж пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб вже найближчим часом роботи були розпочаті.
Люди, які приходили на зустріч з депутатом, зверталися з різними питаннями і проблемами, однак найчастіше з приводу здоров’я. Принагідно Віктор Корж відвідував ФАПи, цікавився у медпрацівників їхніми проблемами, передавав найсучасніші фармацевтичні довідники, набори ліків. Відтепер місцеві фельдшери зможуть пояснити селянам, що за пігулки їм повиписували й як їх правильно вживати. А для того, щоб можна було надавати першу допомогу вони отримали набори медикаментів.
З особистим проханням допомогти у виділенні необхідної кількості інсуліну звернулась до народного депутата жителька села Тростянець Людмила Бойко. Пройти повз людину, яка потребує допомоги Віктор Корж не може, адже професія медика, це "діагноз" на все життя. Тому вислухавши історію цієї жінки, депутат пообіцяв відправити її на обстеження до Харківського інституту ендокринології, який сьогодні є найкращим закладом такого профілю в Україні, а потім допомогти із ліками.
У селі Литвинець, після бурхливої зустрічі у місцевій школі, депутата довго не відпускали. Окрім газифікації, місцевих жителів турбувало і багато інших питань, тож із цього села депутат отримав цілу низку звернень.
На власні очі депутат пересвідчився у якості доріг, які ведуть від села до села, якими підвозять продукти у місцевий магазин, якими діти добираються до школи. Тому спільно з місцевою владою було спрямовано депутатський запит на ім’я голови "Укравтодору" з проханням виділити кошти на ремонт місцевих доріг. Зокрема, у листі-відповіді зазначено, що вже цього року має бути профінансовано будівництво двох відрізків дороги у Канівському районі загальною вартістю майже 70 млн. гривень, та одного – у Золотоніському (с.Кропивна).
"Найгірше, коли селяни отримують газети, де окремі політики дають пусті обіцянки, а іноді розміщується і відверто неправдива інформація, а люди потім зневірюються у владі, і на всіх дивляться як на "брехунів", – говорить Віктор Корж. – Я переконаний, що депутат-мажоритарник повинен поводитись із людьми так, щоб потім було не соромно дивитися їм у вічі".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віктор Корж: "Депутат повинен поводитись із людьми так, щоб вільно дивитися їм у вічі""