![Не тільки людям, а й тваринам допомагають рятувальники](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27765.jpg)
Котів, собак, коней, корів, мавпочок, лебедів, їжачків та навіть хом’яка – кого тільки не доводиться визволяти з пасток черкаським бійцям МНС.
– Дуже часто телефонують з проханням дістати з дерева котів, – каже помічник начальника ТУ МНС у Черкаській області Костянтин Проценко. – Торік влітку нам довелось знімати з дерева 16-річного хлопця, який поліз туди рятувати кішку. Він застряг між двома стовбурами на висоті трьох метрів...
Подекуди люди ображаються, що працівники МНС не завжди поспішають знімати з дерева пухнастика. Та кожен виїзд за викликом оперативно-рятувальних підрозділів коштує не одну сотню гривень.
Втім, не тільки дерева стають небезпечними для котів. Нерідко рятувальникам доводиться діставати чотирилапих з вентиляційних камер у багатоповерхівках. А якось рятувальників зворушив... їжачок.
– Сталося це в Кам’янському районі. Там машина злетіла у кювет, перевернулася й поламала гілля дерев, – розповідає Костянтин Петрович. – Рятувальники діставали автомобіль і побачили їжачка. Його придавило купою гілок, і він не міг самостійно вилізти.
Черкаські рятувальники не пройшли повз й не залишили тваринку помирати, а витягли їжака з-під гілля й відпустили на волю.
Років зо два тому серед "клієнтів" рятувальної команди був навіть хом’ячок. Маленького друга працівники одного з черкаських офісів придбали на подарунок. Втім, поки його тимчасові господарі працювали, хом’ячок втік та заліз у коробку для електричних дротів та кабелів. Працівники офісу хвилювалися, щоб хом’як, бува, не погриз дроти, й зателефонували в МНС.
Близько двох років тому влітку нашою областю гастролював пересувний зоопарк із Житомира. Під час поїздки у Звенигородському районі, пригадує Костянтин Проценко, мавпеняті на прізвисько Чічі у пересувному вагончику стало зле. Цирк зупинився, аби мавпочка відпочила й подихала свіжим повітрям. Та Чічі вирвалася з рук свого дресирувальника й зникла серед гілок височенної тополі. Там мавпеня зачепилось повідком за гілку, опинилось у своєрідному зашморгу й ледь не задушилося. Працівникам МНС довелося піднятися на верхівку дерева за допомогою висувної драбини, обрізати гілки й аж потім дістати з дерева мавпочку.
Серед інших тварин рятувальники визволяли з погреба в Лисянському районі молодого жеребця. МНС-ники за допомогою крана зірвали дах підвалу, обв’язали коня пасками й за кілька хвилин підняли на поверхню.
Витягували з річки в Чигиринському районі й корову. Вона застрягла... у мулі. Визволити годувальницю з пастки намагалися одночасно троє селян. Дали раду вже з приїздом працівників МНС. Ті витягли корову на берег за допомогою пожежного рукава.
Нерідко бійцям МНС доводиться піднімати наляканих тварин з дна колодязя. Туди потрапляли собаки та корови. На кількох ставках в області від морозу торік надзвичайники рятували лебедів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Не тільки людям, а й тваринам допомагають рятувальники"