![Вадим Колесніченко:](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27746.jpg)
Торік "Российская община Крыма" (РОК) у однойменній газеті досить різко прокоментувала призначення регіонала, уродженця Черкащини, Вадима Колесніченка керівником "Координационного совета организаций российских соотечественников" (КСОРС).
Видання "Новый регион" цитувало тоді РОК: "Интересно, что вкладывает в это понятие (Отечество) глава КСОРС, родившийся в самом центре Украины, Умани? Что для руководителей КСОРС и лично для Вадима Колесниченко является Отечеством? Если это Отечество Украина, тогда при чем тут организация российских соотечественников? Если РФ – то Черкасская область никогда не входила в ее состав. Тогда уроженцу Умани нелогично считать себя "российским соотечественником".
Чи каються тепер? Адже він довів, що може зробити для російської мови значно більше, аніж вся "Российская община" разом взята...
Вадим Колесніченко дійсно народився в Умані. У 1975-1976 роках був працівником уманського стадіону. Чи не тут набрався досвіду у фанатівських речівках, які пізніше допомогли йому прославитися в столичних ЗМІ. "Янукович – ты могучий, жить с тобою будет лучше!", "Янукович, дорогой, не волнуйся – мы с тобой!", "Не нужен нам берег турецкий и Африка нам не нужна, а нужен нам парень донецкий, которым гордится страна!", "Янукович с нами, регионы с нами, если нас не слышат – будем как цунами!". Ці скандування на альтернативному мітингу регіоналів, керованому Вадимом Колесніченком, цитували 2006 року журналісти журналу "Кореспондент"…
1981 року Колесніченко закінчив Уманський сільгоспінститут за спеціальністю "вчений-агроном" і відтоді покинув рідну Умань. Працював спочатку агрономом у колгоспі, а потім секретарем міськкому комсомолу на Волині, далі – у зеленгоспі в Євпаторії, 4 роки – в органах МВС УРСР, звідки знову повернувся до курортного Криму – в Ялту, інструктором міськкому Компартії. У 1990-х, згідно з офіційною біографією, був юристом приватних і державних підприємств, з 1999 по лютий 2006 року "тимчасово не працював". У 2006-му став народним депутатом України від Партії регіонів. На якому етапі уманчанин Колесніченко став гарячим поборником російської мови, як другої державної – наразі невідомо…
Ми зустрілися з Вадимом Колесніченком на засіданні медіа-клубу "На власний погляд", організованому Українським журналістським фондом. "Я не являюсь ни врагом нации, ни врагом народа", – широко усміхаючись, мовив автор скандального законопроекту. І додав: "Вокруг законопроекта много разговоров, 99% которых – абсолютно некомпетентные заявления. В унитарном государстве Украина остается один государственный язык – украинский. Еще 14, которые ,согласно нового закона, получат статус региональных, должны помочь представителям нацменьшин интегрироваться в украинское общество. А разница между интеграцией и ассимиляцией - согласитесь, существенная..."
На пряме запитання, які наслідки безпосередньо для його "малої батьківщини" Черкащини матиме закон у разі, якщо його таки підпишуть спікер Парламенту і Президент, Колесніченко відповів спочатку досить стандартно – мовляв, де більше десяти відсотків компактно проживаючого іншомовного населення попросять дати статус регіональної своїй мові – там його й отримають. На уточнююче пряме запитання, чи знає він такі місця в нашій області (як уродженець Черкащини і людина, що мала досконально вивчити питання у ході написання законопроекту) відповів коротко і українською мовою – "ні"...
Як воно буде далі – поживемо, побачимо. Пан Колесніченко переконаний: "Европа нам не простила бы, если бы мы проигнорировали потребности русскоязычного населения. Русские в Украине – государствообразующий коренной этнос. Украину пытались дерусифицировать, но зачем? В мире есть около 50 англоязычных стран, 30 испаноязычных – и ничего..."
Несподіваним було запитання журналіста з донбаського Славянська – мовляв, на Донбасі як не було проблем з використанням російської мови, так і немає і чи не варто було б зусилля найкращих професіоналів партійної фракції у ВР зосередити на якихось інших реформах – скажімо, у галузі економіки. Вадим Колесніченко заявив: працюють у всіх напрямках. Зокрема, з його слів, реформи у судовій галузі мають найближчим часом повністю захистити суддів від "телефонного права" і тиску з боку влади...
Одне можна стверджувати абсолютно точно: Вадим Колесніченко залишається одним з найпомітніших нардепів-регіоналів, черкаських за походженням. Бо якщо черкащанина Володимира Олійника можна побачити швидше в ефірі телевізійних ток-шоу, то Колесніченко завжди – в епіцентрі парламентських баталій.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вадим Колесніченко: "Я не являюсь врагом нации...""