![Робота приймальних комісій ВНЗ Черкаської області проводиться якісно](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1048.jpg)
Протягом перших чотирьох днів вступної кампанії 2012 року до вищих навчальних закладів області І-ІV рівнів акредитації подали заяви на вступ 6572 абітурієнти. Приймальні комісії працюють у злагодженому режимі, завдяки чому немає додаткових черг.
Так, в Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини робота приймальної комісії разом з громадськими приймальнями, які допомагають оформляти справи, розпочинається о 7 годині ранку. Оскільки багато абітурієнтів приїздять з районів.
– Для батьків й абітурієнтів створені умови для подачі документів, а саме: надаються консультації юриста, працюють інформаційно-консультаційні центри, медпункт, безкоштовний ксерокс, кафетерій, їдальня. У фойє розміщений великий екран, де транслюються відеоролики про роботу факультетів та виступи творчих колективів університетів, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини Любов Шачковська. Інколи бувають випадки, коли після перегляду, абітурієнт, який планував вступити на обраний напрям, змінював своє рішення, наприклад: із «соціальної педагогіки» – на і вирішив вступати на – «хореографію».
За її словами з часу роботи приймальної комісії на адресу університету надходять позитивні відгуки від батьків та абітурієнтів:
– У майбутньому я хочу бути спеціалістом у галузі дошкільної освіти. Приймальна комісія працює чітко та злагоджено. Ще о сьомій ранку мене та батьків зустріли, розповіли про напрями підготовки, можливості навчання в університеті, стажування за кордоном, – поділилася враженнями про роботу приймальної комісії абітурієнтка Ольга Карабіньовська з Вінницької області.
Аліна Гончарук з Уманського району розповіла, подаючи документи на «соціальну педагогіку», після консультації з фахівцями вирішила спробувати ще три напрями підготовки.
Абітурієнти та їхні батьки задоволені роботою приймальної комісії Уманського національного університету садівництва.
Лілія Кучеренко з Кіровоградської області та Інна Кучер з Черкащини задоволені інформаційною підтримкою роботи приймальної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Відповідальний секретар приймальної комісії Академії пожежної безпеки МНС України імені Героїв Чорнобиля Андрій Снісаренко розповів, що з початку вступної кампанії було прийнято 234 заяви на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та 200 заяв – за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст», «магістр».
– Робота приймальної комісії проводиться в умовах прозорості. На стендах та сайті навчального закладу розміщена інформація про вступ до академії, копії ліцензій на здійснення освітньої діяльності, сертифікати про акредитацію напрямів та спеціальностей, порядки подання та розгляду апеляцій, зарахування абітурієнтів та висвітлення результатів проведення вступних випробувань. Також розміщено консультативні телефони оперативного штабу з питань вступу до вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Головного управління освіти та науки облдержадміністрації, – зазначає Андрій Григорович.
Про роботу приймальної комісії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розповіла відповідальний секретар, доцент Галина Луценко.
– З 2 липня наш університет відкрив свої двері для вступників. Адміністрація та всі працівники приймальної комісії намагаються зробити процедуру подачі документів максимально зручною для наших абітурієнтів. Особливий акцент ми робимо на якнайповнішому інформуванні та, якщо виникають додаткові запитання, консультуванні про процедуру вступу, особливості обраного фаху тощо, – сказала Галина Луценко. – Слід зазначити, що в університеті здійснюється підготовка за широким спектром спеціальностей. Відповідно, для роботи з абітурієнтами, університетом задіяно 15 кабінетів, де працює понад 60 технічних секретарів. Робота комісії відбувається у звичному режимі, адже процедура подачі документів є прозорою та зручною, як для абітурієнтів, так і для працівників комісії.
– ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва здійснює прийом абітурієнтів на п’ять спеціальностей: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Соціальна педагогіка», «Соціальна робота», «Образотворче мистецтво», – підкреслила директор навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва, голова відбіркової комісії, професор Олена Савченко. – Усі спеціальності користуються великою популярністю серед абітурієнтів. У приймальну комісію подаються сертифікати з високими балами. Багато з них вступають в університет на ці спеціальності, тому що чули схвальні відгуки про навчальний заклад, про якість підготовки фахівців, про умови для навчання і дозвілля студентів, про принцип студентоцентризму, що є провідним у роботі викладачів. Упевнені, що ми виконаємо державне замовлення і приймемо на навчання найкращих і перспективних абітурієнтів.
Відповідальний секретар ННІ фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем, доцент Світлана Ричка зазначила, що прийом документів абітурієнтів на спеціальності «Математика», «Фізика», «Прикладна математика», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» цього року відбувається без ажіотажу. Серед абітурієнтів є випускники з інших регіонів України, зокрема Полтавської й Кіровоградської областей. Слід зазначити, що в 2012 році суттєво збільшилося державне замовлення фахівців із природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей. На «Математику» та «Фізику» – по 40 місць, «Прикладну математику» – 20 місць, «Автоматизацію та комп’ютерно-інтегровані технології» – 24 місця. Чекаємо на допитливих та творчих майбутніх студентів.
На думку випускниці Деньгівського навчально-виховний комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Інни Бочко Черкаський національний університету імені Богдана Хмельницького, до якого вона вступає, – престижний навчальний заклад із висококваліфікованими викладачами.
За інформацією Головного управління освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Робота приймальних комісій ВНЗ Черкаської області проводиться якісно"