![Обласна влада працює над забезпеченням житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів війни](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1021.jpg)
4 липня заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко провела перше цьогорічне засідання обласної комісії з питань розподілу коштів для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів війни.
Серед виступаючих на засіданні комісії були начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Криворучко, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Михайло Скляров, заступник начальника управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Тетяна Касян, голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Болтенков, голова обласної організації ветеранів Володимир Веретільник, голова обласної організації «Діти Чорнобиля» Ольга Янчук.
На початку зібрання Тетяна Прітченко зазначила, що в області вперше за 6 років у 2011 році на забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного бюджету виділено 1млн. 38 тис. грн. За ці кошти придбано три квартири: дві – сім’ям з дітьми-інвалідами, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, одну – чорнобильцю, інваліду І групи.
– Відповідно до соціальних ініціатив Президента України, у 2012 році на програму «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виділено 4,7 млн. грн. (майже в 3 рази більше, ніж передбачалося у державному бюджеті на початку року). Це, за попередніми розрахунками, дасть змогу придбати житло 15 постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які перебувають на черзі, – наголосила Тетяна Федорівна. – Для інвалідів Великої вітчизняної війни із державного бюджету на область у 2012 році виділено 2,5 млн. грн. На черзі в регіоні для отримання квартир перебуває 12 таких осіб.
Як підкреслив начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Криворучко, для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з державного бюджету на придбання житла вже надійшло близько 3 млн. грн. Тепер необхідно визначити осіб, котрим буде придбано квартири на ці кошти.
За словами начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Михайла Склярова, у черзі на обліку перебуває 751 особа цієї категорії.
– Наразі перед Головним управлінням стоїть завдання ретельно розглянути всі кандидатури, – зазначив Михайло Миколайович.
У свою чергу, голова обласної організації «Діти Чорнобиля» Ольга Янчук наголосила, що при цьому відборі варто звертати увагу на тих людей, котрі мають дітей-інвалідів і не мають власного житла. Як приклад, Ольга Миколаївна розповіла про жінку, яка вже вісім років стоїть на черзі для отримання житла, маючи дитину з онкозахворюванням (її хвороба передалася спадково від батька-ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС).
Наступне засідання відбудеться 7 липня. На ньому будуть розглядатися особові справи претендентів на отримання житла, які підготує Головне управління праці та соціального захисту ОДА.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна влада працює над забезпеченням житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів війни"