Під час звернення депутату Київради Олександра Бригинця до столичної влади із пропозицією розміщувати на мостах рекламу витворів українського мистецтва, йому зазначили, що реклама на мостах в принципі заборонена. Про це Голова постійної Комісії з питань культури і туризму КМДА розповів у ексклюзивному коментарі УНН.
"Насправді, у мене була давня ідея і її втілення я бачив у багатьох містах світу: використовувати мости як галереї. От я згадую Ригу – їдеш по місту і на мостах висять не білборди депутатів і різних там кандидатів, а роботи відомих митців. Для втілення такої ідеї у столиці, я звернувся до влади, а мені сказали, що на мостах розміщати рекламу не можна. Зокрема ми зверталися до Київавтодору та інших структур, нам відмовили. Хоча насправді, на усіх мостах висить реклама різного роду. Тобто взагалі неможна, але коли дуже хочеться, то можна.
Більше того, якщо ви їздите у метро, то ви прекрасно знаєте, що на станціях та рекламних щитах на ескалаторі є музей одного і того ж художника. І мене дивує: а чому це раптом місто рекламує одного художника, а не рекламує загальновідому Приймаченко чи когось іншого. Чому ця власність використовується вузько, в інтересах однієї людини?", - сказав О. Бригинець.
За словами Бригинця, саме мистецькі твори Марії Приймаченко необхідно зробити візитною карткою столиці, адже навіть маленький фрагмент картин художниці є впізнаваним.
"Як на мене, у Києві є витвори мистецтва, які належать одній із найбільш видатних осіб, яка є символом столиці – це Марія Приймаченко. І те, що увесь Київ сьогодні був забитий символікою ЄВРО – це дуже добре, але завтра її приберуть і яка буде ознака Києва? Ніякої. Тому мені здається, що сьогодні дуже важливо перетворити Київ у мистецький простір і використати якомога більше робіт саме Приймаченко, адже навіть маленький фрагмент її картини впізнаваний. Якщо ми візьмемо якогось іншого художника і виріжемо частинку його роботи, то ніхто не впізнає автора. А Приймаченко унікальна, її роботи знають усі, вона візуально особлива. Наприклад, Клінт є символом Відня, то чому ми не можемо зробити Приймаченко символом Києва", - зазначив О. Бригинець.
Разом із цим, необхідно розвивати ідеї створення музеїв під відкритим небом: "Я бачив безліч музеїв світу під відкритим небом. Найбільше мене вразив музей у Тель-Авіві, коли у Старому місті на стінах висять картини і їх ніхто не ламає, не трощить і таке інше. Але у нас, нажаль, із цим складніше. У нас є лише один об’єкт, який віддалено нагадує музей під відкритим небом – це Пейзажна алея із експонатами, але там постійно хтось щось хоче трощити. Тому ідея розвивати культуру музеїв під відкритим небом явно хороша, просто треба її розвивати", - підкреслив депутат.
Нагадаємо, територію під Гаванським мостом перетворили на арт-простір – до Дня Києва тут відкрили Арт-галерею. За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, тут виставлятимуть свої роботи художники, скульптори, також буде стіна для графіті. Для унікальної виставки розроблять спеціальні стенди та панно.
"Для киян вхід у галерею буде безкоштовним, а інвестор зможе заробити, здаючи її під різні виставки. Цей проект цікавий інвестору, адже його можна реалізувати за кілька місяців", – пояснив Р.Крамаренко.
unn.com.ua
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "О. Бригинець: влада каже, що мистецтво на мостах не можна рекламувати"