![Бережіть жіноче серце!](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27449.jpg)
Третина всіх смертей у світі стається через серцево-судинні захворювання. Дані просто вражають: лише у Черкаській області у 2010 році в розрахунку на 100 тисяч населення 12 із 17 смертей спричинили хвороби системи кровообігу.
Всесвітні організації стверджують, що ці недуги мають більш жіночий характер. Чому це відбувається, ми з’ясували у лікаря-кардіолога терапевтичного відділення №2 Третьої міської лікарні Оксани Герасим'юк.
Не займайтесь самопрофілактикою...
Лікар розповідає, що жіноче серце значно менше від чоловічого. Відповідно, і судинки, які постачають в серце кров, менші в діаметрі, тому відбувається більше навантаження на "мотор" – серце. Крім того, розміри всіх внутрішніх органів менші, тож обмін речовин також має свої особливості. Крім того, доведено, що у жінок повільніше працюють нирки, і це є дуже важливим фактором. Саме ці показники дуже впливають на розвиток серцево-судинних захворювань та обумовлюють чутливість до певних груп препаратів.
Варто врахувати, що до 50 років жіноче серце захищає гормон естроген, який виробляється в її організмі в дітородному віці. А от після настання менопаузи варто ставитись до жіночого серця з особливою увагою. Свого часу в медичних колах жваво обговорювалось питання про доцільність вживання гормонів для профілактики серцево-судинних захворювань жінок, коли починається менопауза. Проведено було масштабні дослідження, висновки яких були неоднозначні. До негативних наслідків відносять підвищення рівня тромбоутворення. Тому кардіолог не радить приймати гормони без призначення гінеколога. Вживання вітамінів Е та А також не дає дуже помітного ефекту. І такий загальновідомий препарат як аспірин, який багато хто вважає "панацеєю", не дає результатів без наявності показань. Регулярно його призначають лише при задокументованій ішемічній хворобі серця, але здоровій людині "просто так", для профілактики, він не потрібен.
Як уникнути лікарняного ліжка?
У багатьох хворобах медики "звинувачують" холестерин. Надлишок його в організмі сприяє виникненню інфарктів та інсультів. Це один із основних чинників ризику. Бляшки, які відкладаються в судинах, складаються з холестерину, а це пряма причина інсульту чи інфаркту.
Струнка талія, каже лікар, це не лише гарно, але й корисно: найнебезпечніший жир, який містить холестерин, відкладається саме на животі. Талія більше 80 см у жінки – вже ризик. Для чоловіків більші поблажки – 94 см.
Існують препарати, які знижують рівень холестерину в крові. Дуже непогано зарекомендували себе натуральні ліки, які виготовляються з риб’ячого жиру, до складу яких входять омега-3 поліненасичені жирні кислоти. Але холестерин може накопичуватись в організмі, навіть якщо в людини немає зайвої ваги. А все тому, що він надходить не лише з їжею, але й синтезується безпосередньо в організмі. Тому можна бути худим та не їсти, але мати високий рівень холестерину. Також це може бути спадковою проблемою. Лікарі радять чоловікам, старшим за 35 років, і жінкам, старшим за 45 років, робити аналіз крові на холестерин щороку. За допомогою аналізів можна передбачити ризик розвитку інфаркту та інсульту за рядом показників на 10 років наперед. Особливо необхідні регулярні аналізи на холестерин курцям, людям з порушеннями артеріального тиску, жінкам і людям, з тих чи інших причин схильним до збільшення рівня холестерину.
Сприймаємо близько до серця...
Це дійсно привілей суто жіночий, але в ньому є свої позитивні моменти. Якщо людина живе у стані хронічного стресу, їй конче необхідний викид емоцій. Безумовно, те, що жінки можуть поплакати та поділитись проблемами з подругами – це великий плюс. Чоловіки переживають все в собі, і це гірше для їхнього здоров’я.
Однак і депресія у жінок розвивається набагато швидше, порівняно з чоловіками. Нещасливі в родинному житті жінки – перша група ризику, адже вони почуваються незахищеними. Оксана Герасим’юк стверджує: провідні лікарі світу вважають, що депресія в 2020 році вийде на перше місце серед всіх причин смерті, обійшовши автокатастрофи, отруєння, онкологічні хвороби. Наприклад, саме депресія, а не проблеми серцево-судинної системи, часто призводять до смерті після інфаркту чи інсульту. Тому кардіолог закликає: дорогі чоловіки, бережіть нерви жінок!
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бережіть жіноче серце!"