![Структурні підрозділи облдержадміністрації повинні спільно працювати для покращення добробуту жителів області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/991.jpg)
Про це сьогодні наголошувалося під час проведення «круглого столу» з представниками різних структурних підрозділів ОДА та ЗМІ, ініційованого Головним управлінням праці та соціального захисту населення ОДА.
– Головною темою зібрання є обговорення питання щодо стану заробітної плати в області, зокрема, погашення заборгованості на економічно-активних підприємствах та боротьба з роботодавцями, котрі виплачують мінімальну або ж її в «конвертах» , – наголосив начальник цього управління Михайло Скляров.
Серед доповідачів були: заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Микола Ткаченко, заступник начальника відділу оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби в області Вікторія Дмитренко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Світлана Зінник, начальник територіальної державної інспекції з питань праці в області Олександр Філоненко, голова Федерації профспілок області Петро Шевченко.
Так, Микола Ткаченко зазначив, що середньомісячна заробітна плата на Черкащині за січень-квітень 2012 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 19,2 відсотка і становила 2316 грн. Реальна заробітна плата при цьому зросла на 16,6 %.
За видами економічної діяльності найбільш оплачуваними були працівники фінансової діяльності (3605 грн.), транспорту (2982 грн.), лісового господарства (2748 грн.), державного управління (2680 грн.), заробітна плата яких у 1,6-1,2 рази перевищила середній показник по області.
Значно нижчою залишається вона в працівників готелів та ресторанів, будівництва, пошти та зв’язку (62– 74 % середньообласного показника).
Вікторія Дмитренко повідомила, що ДПС у Черкаській області постійно проводить роботу щодо підвищення рівня заробітної плати.
– Завдяки операції «Урожай» за 2011 рік ми виявили 3 тисячі громадян, які працювали у сільському господарстві і були неоформленими. Але в цьому році ми здійснили модернізацію контролю за виплатою «реальної» заробітної плати сільськогосподарськими підприємствами, – підкреслила Вікторія Олександрівна. – Спільно з провідними спеціалістами у сільськогосподарській галузі, податковою службою регіону проаналізовано технологічні процеси вирощування с/г культур по періодах польових робіт, видах технологічних операцій та встановлено їх вартість в частині оплати праці. На підставі цих показників визначено оплату праці найманого робітника у розрахунку на 1 гектар засіяної площі по різновидам с/г культур.
Завдяки продуманій стратегії роботи, з початку 2012 року податкова служба області виявила 325 неоформлених найманих працівників, які працюють у сільському господарстві, загальна сума легалізованого доходу склала понад 650 тис. грн.
Учасники зібрання взяли активну участь в обговоренні порушеної теми.
У підсумку проведення «круглого столу» Михайло Скляров зазначив, що для поліпшення рівня життя громадян області необхідно всім структурним підрозділам ОДА об’єднатися і спільно працювати для досягнення позитивного результату в цьому напрямку.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Структурні підрозділи облдержадміністрації повинні спільно працювати для покращення добробуту жителів області"