![Оздоровлення та організований відпочинок дітей здійснюється у 32 закладах Черкащини](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27409.jpg)
За інформацією Черкаської обласної санітарно-епідеміологічної станції в області з початку оздоровчого сезону працював 981 заклад оздоровлення і відпочинку.
У тому числі: 4 дитячих санаторії, 13 позаміських закладів оздоровлення і відпочинку, 272 табори праці й відпочинку, 9 спортивно-оздоровчих (у т.ч. 3 наметових) та 683 пришкільних таборів. Більшість закладів оздоровлення і відпочинку, які працювали на базі загальноосвітніх навчальних закладів, завершили свою роботу.
Станом на 25.06.2012 року на Черкащині оздоровлення та організований відпочинок дітей здійснюється у 32 закладах: 4 дитячих санаторіях, 13 стаціонарних оздоровчих закладах, 9 спортивно-оздоровчих, 2 таборах праці і відпочинку, 4 пришкільних таборах. До кінця червня заплановано відкриття ще 3-х позаміських закладів оздоровлення і відпочинку.
Усі заклади оздоровлення та відпочинку розпочали свою роботу після комплексних обстежень, за участі фахівців державної санітарно-епідеміологічної служби, представників органів влади, управління молоді і спорту, освіти, пожежного та технічного нагляду, з оформленням відповідних актів прийомки.
Постійний контроль за організацією харчування, проживанням дітей, станом їх здоров'я здійснюють адміністрація, медичний персонал закладів. Фахівці санепідслужби проводять періодичні санітарно-епідеміологічні обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі у вихідні і святкові дні, забезпечено нагляд за постачанням харчових продуктів у дитячі заклади оздоровлення і відпочинку. Санепідслужба проводить необхідний комплекс лабораторно-інструментальних досліджень харчових продуктів, питної води, води водойм, які використовуються для купання дітей тощо. В рамках цієї роботи, з початку оздоровчого сезону, досліджено 850 проб харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, з яких не відповідали нормативам 1,1% проб та 744 проби за мікробіологічними показниками, з яких не відповідали нормативам 0,5% проб.
Досліджено 702 проби питної води за санітарно-хімічними показниками та 771 – за мікробіологічними показниками, відхилення реєструвались у 2,1% та 1,7% проб відповідно, з відкритих водойм досліджено 11 проб води за санітарно-хімічними показниками, без відхилень та 15 проб за мікробіологічними показниками, відхилення виявлено в 1 (6,7%) пробі.
З метою контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного, протиепідемічного режиму в дитячих закладах оздоровлення і відпочинку проведено понад 6500 досліджень гігієнічних змивів (з технологічного, холодильного обладнання, посуду, рук працівників та ін.), відхилення від гігієнічних нормативів виявлені у 82 випадках, що складає 1,2%.
За результатами санітарно-епідеміологічних обстежень закладів оздоровлення і відпочинку дітей, порушення санітарного законодавства були виявлені у 8% випадків.
У зв’язку з цим, санепідслужбою притягнуто до адміністративної відповідальності 80 посадових осіб, відсторонялись від роботи 10 осіб, вилучено з обігу 10 кг недоброякісних харчових продуктів, застосовано 1 фінансову санкцію.
Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в області, пов’язаних із дитячим оздоровленням та відпочинком не зареєстровано. Санепідслужба продовжує здійснювати відповідні профілактичні заходи.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оздоровлення та організований відпочинок дітей здійснюється у 32 закладах Черкащини"