![Думки черкащан з приводу централізованої торгівлі кавунами розходяться](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/27367.jpg)
Баштанний скандал у Черкасах. Кавуни та дині більше не продаватимуть біля будинків та на перехрестях доріг.
Мерія вирішила зробити торгівлю централізованою – лише на ринках і в магазинах, щоб торгівці й покупці не засмічували вулиці і не витоптували газони. Як до цієї ініціативи ставляться самі підприємці та їхні клієнти – далі.
Підприємець Олександр Слецький баштанними у Черкасах торгує чотирнадцять років. Каже, якщо міська влада заборонить продавати на вулиці – наказ цей порушить. Втрачати свій заробіток він не збирається, та й, каже, людям купувати біля будинків зручніше.
Олександр Слецький, підприємець:
– Уявіть, людям тягти кавун 7-8 кілограмів через все місто в руках. Архітектура нам давала орієнтування з конкретними установками місць по місту і ці місця були як раз на газонах.
У черкаській мерії твердять: торгувати баштанними у місті тепер будуть централізовано. Так вирішили, бо надходило багато скарг від городян.
Віктор Беззубенко, в.о. міського голови Черкас:
– Ці місця знаходилися на газонах, вони знаходилися впродовж магістральних доріг, де заважали руху транспорту. Біля цих місць створювались, ставились палатки, в яких проживали люди, які охороняли ці кавуни. Виконком порахував за недоцільне в цьому році надавати місця в такому вигляді.
Частину городян таке рішення здивувало. Кажуть: жодних незручностей від сусідства з продавцями кавунів не відчували. А якщо й непокоїлися – то щодо якості продукції.
Олександра Твердохліб, жителька Черкас:
– Минулого року тут торгували кавунами, мені було дуже зручно, тому що я живу тут неподалік. Вони ніколи не залишали залишки ніякі, не топтали газони, ви бачите у нас є багато квітів.
Світлана Джолос, жителька Черкас:
– Людям, можливо, так і зручніше, що біля дому, недалеко нести, все-таки вага, але я вважаю, що вулична торгівля, у наш час – це дуже небезпечно. На базарі купую, тому що я знаю, що там все-таки перевіряють і, звичайно, в супермаркетах.
Місця продажу у міськвиконкомі ще визначають. Їх буде не менше п'ятдесяти. Тих, хто відмовиться там продавати і займатиметься стихійною торгівлею муніципальна інспекція каратиме гривнею. Палатки демонтуватимуть.
Ольга Швець, директор департаменту муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому:
– Будемо складати протоколи про адміністративні правопорушення. Штраф, до речі, досить великий. Для юридичних осіб і приватних підприємців, а вони всі приватні підприємці, від 850 до 1700 гривень.
Де реалізовуватимуть кавуни та дині черкаські підприємці, у мерії скажуть до 26 червня. Потім рішення депутати мають затвердити на засіданні виконкому.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Думки черкащан з приводу централізованої торгівлі кавунами розходяться"